דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 23 בינואר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חברי האופוזיציה מנעו שוב הקמת ועדה מקומית למבשרת ציון

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון, יורם שמעון, שב ונכשל השבוע לקבל את הסכמת מליאת המועצה להקמת ועדה מקומית עצמאית למבשרת ציון וזאת לאחר שרוב חברי האופוזיציה התנגדו להצעה.

כזכור, שמעון מנסה מזה כשנתיים להקים ועדה לתכנון ובנייה עצמאית למועצה המקומית מבשרת ציון. בעבר תקף שמעון באופן חריף את התנהלותה של הוועדה המרחבית הראל, טען כי הוועדה המרחבית רצופה בליקויים, חריגות שכר, תשלומי יתר לספקים חיצוניים ואי השבת כספים המגיעים למועצה המקומית מבשרת ציון. במינהל התכנון האחראי על פעילות הוועדה דחו את הטענות וקבעו כי "הוועדה סבורה כי התנהלותה הינה התנהלות טובה, עם זאת כמו בכל גוף יש מקום לתקן ליקויים ולשפר אותם וכך תעשה".

בחודש נובמבר 2016 אישרה מנהלת אגף ועדות מקומיות במשרד הפנים, האדריכלית אורנה לנדסברג, את הבקשה של מבשרת ציון, להתחיל בתהליך לבדיקת ועדה מקומית עצמאית לתכנון ובנייה וקבעה מתווה הכולל את הסכמת המליאות של שלושת הרשויות המקומיות החברות בוועד מרחבית הראל (מבשרת ציון, אבו גוש וקרית יערים), קבלת הסכמת גופי התכנון והבנייה השונים ובחינה של הנושאים התקציביים, הארגוניים והתפעוליים.

"הנחת המוצא הינה שהמועצה המקומית יכולה לשאת בעלות התקציבית השוטפת של הפעלת ועדה מקומית...לפיכך, יש להכין מתווה להיערכות בהיבטים של כוח אדם, מיחשוב, תקצוב ועוד", ציינה לנדסברג, “אלו נושאים שמליאת הרשות המקומית צריכה לשקול ולהתחייב בהחלטתה".

רצונו של יורם שמעון להקים ועדה מקומית למבשרת ציון מעוררת חששות כבדים מצד חברי מליאה, שטענו בהזדמנויות שונות כי הוועדה תעניק כוח רב מדי לראש המועצה וכי האופן שבו הוא מנהל את המועצה המקומית מעורר סימני שאלה על הדרך שבה ינהל את הוועדה המקומית לכשזו תעמוד תחת פיקוחו (ברוב המקרים, ראש הרשות המקומית הוא יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה).

בשיחות סגורות עם "בקיצור" הביעו חלק מחברי המליאה חשש כי יורם שמעון ינצל את כוחו בוועדה המקומית כדי להטריד אותם בטענות שונות על עבירות בנייה. כזכור, לפני כשנתיים חשף "בקיצור" כי יורם שמעון עצמו הורשע בעבירת בנייה בביתו במבשרת ציון, שילם קנס וחברותו בוועדה המקומית הושעתה לשנתיים.

בישיבת המליאה שהתקיימה ביום ראשון השבוע (29.4) ניסה שמעון שוב לקבל את אישור מליאת המועצה להקמת הוועדה המקומית ושוב נדחה ברוב קולות. בתגובה הודיע שמעון כי ימשיך להביא את הצעת ההחלטה מדי שלושה חודשים למליאת המועצה "עד שתאושר".

יורם שמעון אינו עונה לשאלות "בקיצור" ולכן תגובתו אינה מובאת כאן.

 

ישיבת הוועדה המרחבית הראל

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?