דלג לתוכן העמוד
יום שני, 04 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חברי הוועד הופתעו: מי ניהל את המפגש עם שקד?

"מי זה?". איש היח"צ, איתן זליגר, במהלך ניהול מפגש הזום עם השרה שקד (צילום: מתוך דף הפייסבוק של ועד צור הדסה)

חברי ועד צור הדסה, כמו גם תושבי היישוב, הופתעו לגלות כי את מפגש הזום עם השרה איילת שקד ניהל אדם לא מוכר. נציג צור הדסה במליאת המועצה, רובי ליאון, מיהר לבדוק במי מדובר ואז התגלה כי זהו איש יחסי הציבור, איתן זליגר.

זליגר הוא אחד מבעלי חברת יחסי הציבור "שומרון-זליגר", המתמחה בניהול קמפיינים עבור גופים וארגונים דתיים-לאומיים. יש לציין כי באתר החברה, בצוות העובדים, מופיעות נשים שכולן דתיות-לאומיות, ללא חילונית אחת לרפואה.

חברי הוועד לא הבינו מהיכן צץ זליגר, משום שלפי מיטב ידיעתם ועד צור הדסה קשור בכלל בחברת יח"צ אחרת, "ספוט תקשורת", שזכתה במכרז. "הפעם זה כבר גובל במינהל לא תקין", הגיב חבר הוועד, יאיר קמייסקי, "מתברר שהחברה הקודמת פוטרה ללא ידיעת חברי הוועד...".

חברת ועד (שמה שמור במערכת) כתבה בפוסט שהגיע לידי "בקיצור": "... אני יצרתי קשר עם חברת התקשורת ספוט וביקשתי לזמן אותם לישיבה... משיחה שלי איתם נאמר לי שהם לא עובדים יותר עם הוועד כי שלומי מגנזי לא היה מרוצה ולכן הוא התקשר וביקש לסיים את ההתקשרות איתם...".

קמייסקי אמר ל"בקיצור" כי ההתנהלות בנוגע להחלפה של שירות היח"צ מעלה חשש למינהל לא תקין. "יש נוהל מאוד ברור בנושא של הפסקת התקשרות עם ספק שזכה במכרז והתקשרות עם ספק אחר, על פניו נראה שהנוהל הזה הופר באופן בוטה. אם זה באמת קרה – מדובר במינהל לא תקין. אני פונה בימים אלה למזכירות היישוב כדי לקבל את כל המסמכים הרלבנטיים להשתלשלות הדברים. לדעתי יש כאן חציית קו ברורה של התנהלות אתית ואולי אף חוקית. אם יתברר שהמהלך אכן נגוע בחוסר מינהל תקין – האחריות נופלת על כל חברי הוועד, גם אם לא היו שותפים למהלך עצמו".

יו"ר הוועד, דלית רוסו אמרה בתגובה: "בתחילת הדרך נבחנו מספר חברות בנושא של תקשורת ודוברות, אל הישורת האחרונה הגיעו שתי חברות. חברי הוועד יודעו על התהליך ועל החברה שבחרנו מנכ"לית היישוב דאז ואנוכי לעבוד מולה. לאחר כחצי שנה של עבודה עם חברת "ספוט" סיימנו את ההתקשרות מולה עקב חוסר שביעות רצון. משהסתיימה ההתקשרות - פניתי אל חברת "שומרון-זליגר", שהייתה החברה השנייה שהגיעה אל הישורת האחרונה. חברי הוועד יודעו על השינוי".

סגן ראש המועצה והממונה על תיק צור הדסה, שלומי מגנזי, דחה את הטענות של חברי הוועד בנוגע למכרז יחסי הציבור: "היה זוכה ראשון, זוכה שני וזוכה שלישי. הזוכה הראשון התחיל לעשות את העבודה – אחרי שלוש פעמים שקיבל התראות, הכל מתועד, קיבל הודעה על הפסקת עבודה. הזוכה השני נתן מחיר פי שתיים מהזוכה השלישי, והזוכה השלישי נתן מחיר דומה לזוכה הראשון, ובמכרזים כשאתה עושה זוכה ראשון, זוכה שני וזוכה שלישי - אתה לא צריך מכרז נוסף". 

בתגובה לטענות כי הוא עושה שימוש בשירותי היח"צ שממומנים על ידי הוועד המקומי צור הדסה אמר מגנזי: "בחמישה החודשים האחרונים השם שלי לא מופיע, אבל אם אני מוציא מכתב למשרד הממשלה בנוגע לצור הדסה – אני מודיע על זה לתושבי היישוב. יש מישהו שאני מחזיק אותו לצורך תחזוקה של דף הפייסבוק שלי וזה עניין שלי פרטי...".

- ומה בקשר לזה שהסרטון שלך בגן הילדים הופיע בדף הפייסבוק של איתן זליגר ?

מגנזי: "אם אני הולך להחליף גננת – זה לא היה באמצעות הוועד. אני שלחתי בבוקר הודעה לערוצי הטלוויזיה וזה שזליגר שם את זה בדף הפייסבוק שלו – זה טעות שלו, אפשר לבדוק...לא הבנתי למה פירסמו את הסרטון, אז הוא פירסם כדי לספר לחבר'ה...".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?