דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 28 באוקטובר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חודש המודעות לסרטן השד "לא מוותרת לו גם הפעם - נלחמת כמו לביאה"

לימור צוקרון, תושבת אביעזר ואימא לשלישייה, חלתה לפני עשור בסרטן השד, החלימה ובימים אלה היא מתמודדת שוב. בראיון אופטימי היא מבקשת להעביר מסר: "נשים, לכו להיבדק. המתנה שקיבלתי מהסרטן היא הרצון לחיות"

                   

"המתנה שקיבלתי מהסרטן היא הרצון לחיות". לימור צוקרון
                           

לימור צוקרון, בת 45, אימא לשלישייה בני 17, מתגוררת במושב אביעזר. בשנת 2010 הבינה כי יש גוש בשד ובעקבות כך פנתה לרופאה. "הרופאה לא הייתה אדישה ואפילו קצת לחוצה", סיפרה השבוע, "היא הפנתה אותי לבדיקת ביופסיה ומשם החל המסע שכלל כימותרפיה, הקרנות והמון ניתוחים".

מה הדבר בראשון שעובר בראש כשמבשרים לך שחלית ?

"הדבר הראשון שחשבתי היה שאני לא הולכת לשרוד את הסרטן. זה לא היה במודעות שלי. כששומעים את המילה סרטן, זה מיד מתקשר למוות, אבל היום אני מבינה שהרפואה מתקדמת ואפשר לנצח את הסרטן ואף לחיות אתו שנים רבות".

מה נתן לך את הכוח להילחם ?

"הדבר היחידי שגרם לי להילחם הייתה המשפחה שלי. הילדים שלי היו בכיתה א', קטנטנים ממש ואני החלטתי שתהיה להם אימא, נלחמתי למענם".

מה המסר שלך לנשים אחרות ?

"המסר שלי הוא להיות ערנית לגוף שלך. הפחד גורם לנו להתעלם אך ככל שמתעלמים הסיכויים להחלים נמוכים יותר, ללכת להיבדק לפחות אחת לשנה ולהיות מודעת לכל שינוי שמתרחש בגוף. המתנה שקיבלתי מהסרטן היא הרצון לחיות, אני לא עוברת בחיים אני חיה אותם במלואם".

איזה שינויים חווית בעקבות המחלה ?

"התחלתי לפתח תחביבים שלא חלמתי שאגיע אליהם, התחלתי לימודי תואר במשאבי אנוש, התחלתי לגלוש, לחתור, לטייל יותר בעולם והרשימה עוד ארוכה לדברים שאני רוצה להספיק...אך בעיקר נהנית מכאן ועכשיו".

איזה תחביב חדש אימצת לעצמך ?

"אני חותרת במועדון גלישה באשדוד waves ובו בין היתר פעילה קבוצת נשים שמחלימות מסרטן השד, 'הגולשות בוורוד'. הקבוצה עוברת פעם בשבוע פעילות חתירה שמועברת על ידי יוסי ברגר, בעל המועדון, כחלק מתהליך השיקום והריפוי"

לאחר שניצחה את הסרטן ועברה 10 שנים רגילות לחלוטין, כיום, לימור שוב מתמודדת עם המחלה אך היא מגלה רוח אופטימית ונחישות לעבור גם את השלב הזה. "לצערי, לפני 3שלושה חודשים הוא חזר לסיבוב נוסף וקשוח, אבל אני קשוחה יותר... לא מוותרת לו גם הפעם, נלחמת כמו לביאה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?