דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 04 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"חיילי נצח יהודה מרוויחים משפחה חדשה"

סא"ל ניתאי עוקשי

סא"ל ניתאי עוקשי ממושב ישעי ימונה בקרוב לתפקיד סגן מפקד חטיבת גולני, וזאת לאחר שסיים לאחרונה את הפיקוד על גדוד 'נצח יהודה'.

עוקשי, 37, גדל במושב ישעי ולמד בביה"ס היסודי 'אבן העזר' ולאחר מכן בישיבת כפר הרוא"ה. הוא התגייס לפלוגת ה'עורב' של חטיבת גולני בשנת 2000, ובהמשך שירת כמפקד פלוגה (מ"פ) בגדוד 12 ואז כמ״פ פלוגת העורב, סמג”ד גדוד 13, מפקד מחזור בבא״ח גולני במשך שנתיים, מג״ד בקורס מ״כים ומג״ד ב'נצח יהודה'.
בשנת 2007 זכה עוקשי לצל״ש אלוף פיקוד דרום על אירוע שבו כוח בפיקודו, חיסל מחבל שביצע פיגוע סמוך לגדר המערכת בעוטף עזה.

על התקופה שבה שימש כמפקד בגדוד החרדי נצח יהודה אמר עוקשי: “אני מאד גאה בתפקיד שמילאתי, להוביל כמפקד גדוד נצח יהודה את הפרויקט הלאומי המדהים. הייתה לי בתפקיד השפעה רוחבית על חיילים מאוכלוסייה חרדית שאני ושאר המפקדים שתחתיי ליווינו אותם מתהליך מהגיוס עד שהשתלבו בחברה הישראלית. הלכה למעשה - עם בונה צבא בונה עם״.

סא"ל עוקשי עם משפחתו

על ההתמודדות עם חיילים המגיעים מהחברה החרדית מספר סא"ל עוקשי: "רוב החיילים שמתגייסים לגדוד מתגייסים ללא תמיכה מהסביבה או לעיתים קרובות גם מהמשפחה. חלקם אף יגידו ששנתיים לפני הגיוס, או אפילו שנה, הם בכלל לא האמינו שיתגייסו לצבא ובטח שלא לתפקיד קרבי. המתגייסים עוברים מהפכה בחיים שלהם. הם עוברים הכשרה, קורסים פיקודיים, מבצעים פעילויות מבצעיות בהצלחה רבה, ומסיימים את השירות. בכך הם פורצים את תקרת הזכוכית, ושוברים את המוסכמות בחברה הישראלית. הרבה חיילים שמגיעים לכאן מאבדים את המשפחה האורגנית שלהם ומרוויחים פה משפחה אחרת ענקית - משפחה שקוראים לה נצח יהודה”.
בתקופת פיקודו מילאו חיילי נצח יהודה תפקיד חשוב בפיצוח הפיגוע של רינה שנרב ז”ל, מעצר חוליית המחבלים מהפיגוע בגבעת אסף, ואיתור המרצח של אורי אנסבכר ז”ל, וזאת לצד עשרות פעולות נוספות.

ניתאי שנשוי לטליה אשת חינוך, ואב לארבעה ילדים מספר שבלי התמיכה של משפחתו שאיתה הוא נהנה לבלות, הוא לא היה בתפקיד שהוא היום.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?