דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 18 בספטמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חל"ט מחפשת מחליף לאברהם שקד

אברהם שקד

 

האיש והאגדה, רכז הרי יהודה וירושלים בחברה להגנת הטבע (חל”ט), אברהם שקד, פורש לגמלאות ובחברה להגנת הטבע החלו מחפשים לו מחליף.

בפוסט משעשע שהעלו בחברה להגנת הטבע נכתב כי המועמדים להיכנס לנעליים הגדולות שמשאיר אחריו שקד לא יהיו חייבים לעמוד בדרישות הבאות: פעילות למען הסביבה והטבע במשך למעלה מ-40 שנה, הקמה וניהול של בי"ס שדה בסיני, היכרות אינטימית עם כל חור בעולם, שימוש בביטויים כגון "סרסורי נדל"ן", “ארגוני פשע” ו"חבורת המנוולים הדוחה ביותר בישראל", להיות נביא זעם, ולהיות מצויד ב”אופטימיות” שהעתיד יהיה עוד יותר גרוע.
דרישות התפקיד כפי שנכתב באותו פוסט הן: לשבת בוועדת התכנון המחוזית כנציג ארגוני הסביבה שבוע אחרי שבוע ולהילחם בציפורניים על הרי ירושלים ירוקים, נגישות לאתרי טבע, קידום תחבורה ציבורית, שמירה על המעיינות קידום פארקים של טבע עירוני והכי חשוב: יכולת נפשית להיות הצודק היחיד במערכה כשכולם מסביב מעדיפים להסב את ראשם הצידה.

בשיחה עם "בקיצור" אמר שקד כי עדיין לא נקבע תאריך לפרישתו וככל הנראה זה יקרה בחודשים הקרובים. לדבריו, האתגר הגדול ביותר של המועצה האזורית מטה יהודה הוא לטפח דעת קהל ציבורית של תושבי המועצה אשר תהיה מחוייבת לערכי סביבה טבע, לשמירה על היערות ועל שכיות החמד ברחבי מטה יהודה.

“אחד הקשיים במאבקים על השטחים הפותחים זה היעדר היענות ציבורית רחבה ולהשתתפות במאבק. זה היה בולט ברכס לבן. אם היישובים הכפריים במטה יהודה והמועצה האזורית הם חפצי חיים עליהם לדאוג לגיוס המוני של תושביהם, בדיוק כמו שעשה משה דדון במאבק על אזור התעשייה בהר טוב ובמאבק על פצלי השמן. המסר שלי לניב ויזל: יש צורך דחוף בטיפוח של דעת קהל ציבורית במטה יהודה, כדי שכל תושב יידע שכאשר נפגע שטח טבע ברחבי המועצה, זה מהווה איום ישיר על הטבע שמסביב ליישוב שלו", אמר שקד.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?