דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 22 בספטמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חמש עובדות חשובות על עדשות פולארויד

המומחים של אופטיקה הלפרין מסבירים מהם עדשות פולארויד (מקטבות) ומה הופך אותם לאידיאליות לספורט ולנהיגה

מכירים את זה שאתם נוהגים להנאתכם בזמן שאתם מרכיבים משקפי שמש, ופתאום גל של אור מסנוור אתכם עד שאתם לא יכולים לראות, ואז אתם נאלצים להושיט יד במהירות אל סוכך השמש כדי לכוונן אותו? ובכן, כדאי שתדעו, שעם עדשות פולארויד זה לא היה קורה.  

הנה חמש עובדות שכדאי שתדעו על עדשות פולארויד:

סיפורה של עדשה - משמעות המילה ‘פולארויד’ מגיעה מתרגום המילה ‘קיטוב’ (הפרדה). כאשר מדובר במשקפי שמש בעלי עדשה מקטבת הכוונה היא לעדשה שמסננת את קרני האור שמגיעות אליה, מונעת השתקפות של משטחים מבריקים, כמו כביש למשל, ובהתאם – את תופעת הסנוור המטרידה.

עיצוב שעושה הבדל - לעיצוב של העדשות המקטבות (פולארויד) יש שתי תכונות בולטות שמאפשרות ראייה אופטימלית בשמש: ראשית, הן מספקות הגנה מפני קרינת UV ברמה גבוהה ושנית, הן מכהות את התמונה דרך מגוון צבעים הקיים בעדשה. הפעולה המיוחדת של עדשות הפולארויד מושגת באמצעות משטח דקיק המוצמד אל העדשה שגורם לקרני האור להתפצל באופן כזה שרק הקרניים האנכיות עוברות מבעד לעדשה, בעוד הקרניים האלכסוניות נחסמות. למעשה, המשטח מהווה מעין תריס השולט במעבר קרני האור אל העין, חוסם את ההשתקפות של האור בעיניים וכך נמנע הסנוור. בנוסף, שימוש בעדשות פולארויד מפחית את העייפות של העיניים, מגן עליהן ומשפר את איכות הראייה ואת התמונה המתקבלת בעין.

היזהרו מחיקויים - חשוב להפריד בין משקפי שמש רגילות המצוידות בעדשות כהות לבין משקפים עם עדשות מקטבות (פולארויד) לא כל משקפי שמש יכולים לעשות את אותה עבודה! חשוב לבדוק שהעדשות של משקפי השמש שלכם מגינות הן מפני קרני השמש והן מפני קרינת  UVA+UVB. משקפי פולארויד מהווים תו תקן של איכות למשקפי השמש, מאחר וכאמור, הגם גם מגינים מקרינת השמש וגם מפחיתים סנוור ועייפות.

יוצאים מהמסגרת - במשקפי פולארויד הדגש הוא על העדשה, ולכן, בכל הנוגע למסגרת אופנתית – אתם יכולים להתפרע! משקפי שמש מקטבות מגיעים במגוון רחב של דגמים ועיצובים, ואפשר להתאים את עדשות הפולארויד גם כמשקפי ראייה.

הטובים לנהיגה - עדשות פולארויד מקטבות נחשבות לעדשות מעולות לנהגים שהופכות את חווית הנהיגה לבטוחה ואיכותית יותר. ראשית, העדשות המקטבות מגנות על העיניים מפני השתקפות האור על הכביש ומונעות את הצורך להסיט את המבט מהכביש, שנית, מאחר והעדשות לא מפחיתות את עוצמת האור המשתקף בהן הן מאפשרות נהיגה במנהרות ללא צורך להסיר אותן. המשקפיים הללו מגנות גם על חובבי ספורט אתגרי ובמיוחד פעילויות כמו סקי, שבמהלכן קרינת השמש המוחזרת ממשטחי השלג הבוהקים יכולה להפריע ולסנוור.

לסיכום, אין כמו משקפי שמש עם עדשות מקטבות להענקת תחושת מופלאה ומגוננת כשאתם יוצאים החוצה ונחשפים לקרינת השמש. חפשו משקפי פולארויד עם העדשות המקטבות בסניפי אופטיקה הלפרין ושתהיה לכם שנה טובה!

 (המידע האמור מוגש כשירות לציבור על ידי אופטיקה הלפרין ולא מהווה המלצה לטיפול או תחליף לייעוץ רפואי) 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?