דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 05 ביוני 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

טיול בשטחי בא"פ לכיש

בין בית גוברין ללכיש. צילום: אורן פלס מתוך אתר פיקיויקי

האימונים של פיקוד המרכז, בא"פ לכיש, בו אני משרת כקצין בטיחות, שוכן בסמוך לבית גוברין, קרית גת ומושב לכיש. הבסיס אחראי על עריכת אימונים ושמירה על כשירותו המבצעית של הפיקוד. הבא"פ שלנו נמצא באזור לכיש, העשיר בנופים מרהיבים וסביבו פריחות בשלל צבעים, יערות ושדות חקלאיים. רגע לפני כניסת החגים, רציתי לספר על השגרה שלנו בבסיס, הקשר עם הסביבה ואיפה אנחנו אוהבים לטייל באזור.

מדובר בבסיס בעל ערכיות אקולוגית גבוה ביותר - שטחי האש שלנו ממוקמים בשמורת הטבע 'בית גוברין מרשה' שהוכר כאתר מורשת עולמית. לצד הזדמנות לבוא במגע עם פיסת היסטוריה מרתקת, מצופה מהלוחמים שלנו והמשרתים בבסיס לשמור על ערכי הטבע ולהביא אותם בחשבון בתהליך האימון בבא״פ.

כשאני מסיים את השבוע בבסיס, ומידי פעם בין אימון לאימון, אני אוהב לטייל בגבעות אמציה הנמצאות באזור. אני ממליץ לבקר בגבעות בסוף החורף ותחילת האביב, תקופת חג הפסח, אז הגבעות הירוקות אדומות מרוב כלניות. במסלול קצר שאורכו כ-4 ק"מ תוכלו לראות חוץ מהכלניות, רקפות, סחלבים ושאר פרחים מרהיבים.

אחרי טיפוס על הגבעות תוכלו לפרוס מחצלת בין הפרחים, לעשות פיקניק ופשוט ליהנות מהמקום. אולי עם קצת מזל אפילו תוכלו לראות בעלי חיים בין הגבעות.

האזור מלא היסטוריה וארכיאולוגיה ובמקומות רבים בו יש מערות שונות. אך שימו לב שחלק מהאתרים באזור נמצאים בתוך שטחי אש ולכן הביקור בהם מותר בסופי שבוע או בתיאום עם צה"ל.

מקווה שתצאו בחג לטייל באזור ותיהנו מארץ ישראל היפה! אנו נמשיך לאמן ולהכשיר את הכוחות על מנת לשמור על ביטחון תושבי מדינתנו גם בחגים.

חג שמח,

סגן נתנאל ישראלי

קצין בטיחות של בסיס האימונים 'לכיש'

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?