דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 05 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

טיפים לעיצוב דירה להשכרה ב- Airbnb

 

עונת הקיץ כבר כאן ואיתה עונת התיירות שמושכת אליה מעל לארבעה מיליון מבקרים מידי שנה. בעוד שמחירי המלונות בארץ מרקיעים שחקים ומרתיעים תיירים רבים שחופשה בישראל הפכה עבורם לכזו יקרה במיוחד גם אם שמים את הוצאות הלינה בצד. בזכות האינטרנט והסמרטפון נוצר בשנים האחרונות פתרון שפוי וזול בכל רחבי העולם: השכרת דירות מאנשים פרטיים לתיירים. הפתרונות הללו יצרו הזדמנות כלכלית אדירה לבעלי הדירות, המעוניינים להגדיל את הכנסתם במאות אחוזים לחודש, ולתיירים, המשוועים למחירי לינה שפויים ולחוויה מקומית אותנטית.

 

 

עיצוב חלל בסגנון נועז והומוריסטי נותנת אווירה של מלון בוטיק

עבור אלה ששוקלים להפוך יחידת דיור כלשהי ליחידת Airbnb מציע מעצב הפנים והמרצה לעיצוב פנים במכללת מנטור ברמת גן, יוסי קאלו, טיפים פרקטיים שיהפכו את הנכס לאטרקטיבי הרבה יותר לתיירים.

"דירה אותה אנו מייעדים להשכרה ב Airbnb אמורה לתת בעיצובה תחושה של בית חם מאידך, יחדיו עם חוויה של בית מלון באמצע הכרך", קובע קאלו. "עיצוב החלל בסגנון נועז והומוריסטי, יתן לדיירים חוויה של מלון בוטיק. מזרן מפנק, כורסא נוחה ומגבות נקיות, ייתנו לנו חום של בית".

חלוקת החלל לגוונים שונים יוצרת הפרדה לפינות השימוש

צבע וסגנון: "בראש ובראשונה, התייר ששוכר דירת Airbnb מעוניין לקבל חוויה מקומית אותנטית, להתערות במהירות בסביבה הקרובה ולהיות עם נגישות קלה למקומות בילוי. במקביל, התייר מעוניין לקבל חלל שונה מזה שהוא רגיל אליו בביתו. הכלי הראשון שכדאי להשתמש בו כדי לספק את החוויה הייחודית הוא צבע. חישבו על גוונים שונים לחללים ואת החללים הגדולים אל תחששו לחלק למספר מוקדי צבע. חישבו על גוונים אקטואליים, כאלה שיתנו תחושה עדכנית. חלוקה לצבעים נותנת לנו תחושה של חלל גדול יותר, בעל תפקידים מרובים".

תאורה: "אל תחשבו על החשמל, תחשבו על גוף התאורה. אל תחשבו על חציבה בקיר, חישבו איך גוף התאורה יגיע אל הנקודה המוארת. יש היום אינספור גופי תאורה שנועדו לכל פינה בבית ונותנים מענה לחיבורים בנקודות שונות. גוף תאורה מעוצב, הוא גוף תאורה מעניין. גוף תאורה שמתחיל מהקיר ומסתיים מעל לראשנו הוא יצירה בפני עצמה, המפסלת את החלל מחדש. לכן, חפשו גופי תאורה שונים ומיוחדים, שיעצבו חלל יוצא דופן. ובדומה לשימוש בגווני צבע, פזרו כמה שיותר גופי תאורה בחדר. לקריאה, לכללי, לרומנטיקה... דבר ראשון שאני עושה בחדר בבית מלון הוא לבדוק איך מדליקים כל מנורה ומה היא מאירה. בדירה השכורה אנחנו אוהבים להשתמש בכל האופציות עד שנגיע לזו הנוחה לנו. זיכרו, מה שנוח לכם, לא חייב להיות נוח לאחר, לכן, פזרו גופי תאורה רבים, שייתנו אופציות לכל תיירת או תיירת ובדרך יעצבו את החלל, עם אור או בלעדיו. כדאי להשתמש בתאורת לד חסכונית, כזו שלא תצטרך אחזקה שוטפת תכופה. תנו עדיפות לתאורת לד מובנה טובה, כזו שתחסוך לנו את הצורך בביקורי החשמלאי".

פזרו גופי תאורה רבים, שיעצבו את החלל מחדש

ריהוט: "חישבו על נוחות. אורח לרגע לא מחפש להתאמץ. לדוגמא, את מתקן התלייה בארון הבגדים אני ממליץ להניח במגירה נשלפת בחלק התחתון, כך ניתן לדפדף ולהוציא את הפריט הנבחר לשימוש. בחלקים העליונים של הארונות אפשר להשתמש לאפסון של מלאי להחלפה, שמיכות חורף\קיץ, מצעים וכיוצ”ב ".

אקססוריז: "הצבע והתאורה מילאו את החלל? יופי. אל תעמיסו בכלים ושטיקים, תזכרו שצריך לנקות כל דבר. שידה לצד מיטה? הניחו דגם של מטוס, תשאירו מקום לדרכון ולספר. שולחן צד? כלי דקורטיבי אחד מספק. החלטתם על שטיח? לא גדול, כזה שהמנקה יכול לנער בקלות ולהחזיר למקום. השאירו מקום ריק ברהיט, עליו או בתוכו ניתן להניח דברים. תמונות, צילומים על הקיר? תשתדלו להניח עבודות מקוריות, ציורים של בני ביתכם או חברים ולא פוסטרים קנויים. ג'יקלטים מאיקאה מוכרים בכל העולם והם מעוררים בת שחוק כשרואים אותם בבית שכור. לכו על בחירות יוצאות דופן וחישבו מחוץ לקופסא. אמנים ישראלים ישמחו למכור לכם מעבודותיהם וכמה שהדבר ישמע מוזר, אמנות מקורית אינה יקרה כמו שאתם חושבים. וכמובן, התאימו את הבחירה לסגנון העיצובי של החלל".

חישבו על נוחות שימוש ברהיט וכלל הפריטים בבית, תלייה במגירה נשלפת

מזכרות: "אחת הבעיות העומדות על הפרק היא דיירים שלוקחים 'מזכרות' מהדירה. אמנם, בחברת Airbnb נאבקים ב'סחיבות' ובחוליגנים, שמותירים אחריהם הרס בדירה, אך אפשר להתנהל באופן כזה שיצמצם את האפשרות הזו. ראשית, השתמשו בפריטים שרציתם לזרוק או מצאתם בשוק הפשפשים ואובדנם לא יסב לכם נזק כלכלי. שנית, קבעו פריטים למקומם, הבריגו תמונות ותגליפים לקירות, גם ארונות ושידות, זה גם שומר על בטיחותי".

תמונות: ניר קופמן

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?