דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 22 בספטמבר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

טכנולוגיה חדשנית תסייע בזיהוי עבירות מקרקעין

רחפן (צילום: משטרת ישראל)

המאבק של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) נגד מסיגי גבול ועברייני מקרקעין עולה מדרגה - רשות מקרקעי ישראל תעשה שימוש במערכת "אימיסייט" (IMISIGHT) שפותחה על ידי חברת רפא"ל ומסייעת באופן אוטומטי באיתור וזיהוי פלישות והפרות חוזה. 

המערכת המבוססת על מודיעין חזותי ( ImiLite) יכולה לזהות תוך זמן קצר שינויים בקרקע, כמו מבנים בלתי חוקיים, הרחבות בנייה בלתי מאושרות, אתרי פסולת בלתי חוקיים וכדומה. 

המערכת החדשנית תיצור קפיצת מדרגה ביכולת של רשות מקרקעי ישראל לזהות ולטפל במסיגי גבול ועברייני מקרקעין, תאפשר לקצר את משך הזמן מגילוי ההפרה ועד לנקיטת אמצעי אכיפה, ותסייע לרמ"י בטיפול מהיר ויעיל יותר בפלישות ועבירות מקרקעין באדמות המדינה.

יעקב קוינט מנהל רמ"י" "נחשפתי לטכנולוגיה בתפקידי הקודם כמנהל רשות החברות והחלטתי לאמץ אותה כחלק ממהלך להטמעת טכנולוגיות מתקדמות בפעולות השונות של רמ״י. היכולת של מערכות אלו לזהות שינויים בקרקע בתוך פרקי זמן קצרים תייעל את מערך האכיפה של רמ"י ושמירת מקרקעי ישראל לטובת הציבור". 

מדי שנה מפנה רמ"י אלפי דונמים של פלישות מקרקעות בניהולה של חטיבת השמירה שהיא הזרוע של רמ"י בשמירה נאותה ויעילה של אדמות המדינה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?