דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

טריפל מאחורי פתק אחד

בעקבות פרשת משה דדון, מועצת מטה יהודה כולה עברה סוג של רעידת אדמה. הבחירות המוניציפליות האחרונות שהיו לנו כאן היו סוערות ברוב הישובים. בחלקם זו הייתה הפעם הראשונה שיש בחירות וקמפיינים צבעוניים. תושבים רבים סיפרו שעבורם זו הפעם הראשונה שיצאו להצביע; רבים למדו לראשונה שיש להם נציג מליאה וגם על ההבדל בין ועד מקומי לוועד אגודה.
בחלק מהישובים חלו שינויים מרחיקי לכת במאזני הכוח, בהרכב מקבלי ההחלטות וגם בהרכב המגדרי. במושב שלי למשל - בפעם הראשונה בהיסטוריה יש השנה רוב לנשים בוועד המקומי (5 מתוך 9).
אין ספק שבחמש השנים הקרובות יחולו שינויים משמעותיים בישובים בהם השתנה הרכב ההנהגה: בין אם בשירותי הניקיון, בשירותי החינוך, מבני הציבור וכד'. לכן כל כך חשוב לצאת להצביע ולהשפיע.
השבוע אלו הן הבחירות הארציות וכל מי שרוצה שינוי - חשוב מאד שיצביע בהתאם.
כמועמדת ברשימה לכנסת, כמעט כל יום פונים אלי בשאלות ותהיות בנושאי הבחירות. אפילו חברים ובני משפחה מדברים על כך במפגשים חברתיים, עד שאני מוצאת עצמי מייחלת לדבר כבר על נושאים אחרים. מהשיחות הללו, נדמה לי, שניתן לחלק את המצביעים לבעלי התקווה ולחסרי התקווה. לאלה שאומרים "אסור שבישובי עוטף עזה החיים יהיו שגרת חירום של טילים. אפשר אחרת" לבין אלה שאומרים "אי אפשר אחרת ואין מה לעשות".
בבחירות הללו אנו שומעים הרבה על "משחק הגושים". במה מדובר? יש תפיסה רווחת ומוטעית, שהמפלגה הגדולה ביותר היא שתרכיב את הממשלה. בעבר, ציפי ליבני הוכיחה שזה לא נכון, כאשר למרות שעמדה בראש המפלגה הגדולה ביותר - היא לא כיהנה כראש ממשלה.
ראשית, ראש הממשלה יהיה מי שיצליח להרכיב קואליציה של 61 מנדטים לפחות. במילים אחרות, הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על מי שיקבל הכי הרבה המלצות מראשי מפלגות. החרדים ומפלגות הימין כבר הצהירו שימליצו על נתניהו. לעומת זאת, מפלגת העבודה התחייבה להמליץ על גנץ לראשות הממשלה. לכן פתק לעבודה זה פתק בטוח לשינוי. ללא מפלגת עבודה חזקה - לגנץ לא יהיה גוש של 61 להרכבת קואליציה.
שנית, למפלגת העבודה יש את הנבחרת הטובה, המנוסה והמגוונת ביותר. במקום להכניס את מוץ מטלון מס' 36 מ"כחול לבן" תכניסו את מס' 16 במפלגת "העבודה" - יעל כהן פארן יו"ר התנועה הירוקה.
שלישית, למפלגת העבודה יש דרך. אידיאולוגיה ברורה ותוכנית פעולה.
זה טריפל מאחורי פתק אחד.
והכי חשוב - צאו להצביע בהמוניכם !


לילי בן עמי
מועמדת ברשימה לכנסת ונציגת המושבים של מפלגת העבודה

(תושבת בית זית)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?