דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יד חריף על הבמה בפסטיבל הבינלאומי בדרום קוריאה

משלחת יד חריף לפסטיבל בדרום קוריאה (צילום: שירי כץ)

משלחת מחול ומוזיקה של יד חריף חזרה השבוע מפסטיבל בינלאומי לנוער שמתקיים זו הפעם ה-17 בעיר Gangneung שבדרום קוריאה. בפסטיבל הופיעו גם להקות והרכבים מרוסיה, מונגוליה, ארה"ב, יפן, סין, תאילנד, פיליפינים וכמובן המארחים מדרום קוריאה.

המשלחת של יד חריף נבחרה לייצג את ישראל מבין קבוצות רבות ברחבי הארץ שהגישו מועמדות לקול קורא שהוציאה עמותת אהב"י, ששמה לה כמטרה לקדם את אמנות העם בארץ.

משלחת יד חריף לפסטיבל בדרום קוריאה (צילום: שירי כץ)

להקת המחול הייצוגית של יד חריף בהובלת מנהלת המחלקה למחול, שירי כץ, העלתה מופע מגוון המשלב מחול ישראלי, ג'אז ומחול מודרני עכשווי. "ברצוני להודות לרקדניות המדהימות שעבדו קשה, וזכו לרקוד על הבמה הגדולה והמכובדת של הפסטיבל, וגם למורות הנהדרות שהכינו אותן יחד איתי – דריה גולדברג-נגר וענבל אלוני. זה גם המקום להודות ללהקת ורטיגו, איתם אנו עובדים בשיתוף פעולה ארוך, המאפשרת לנו ללמוד את הרפרטואר שלהם", אמרה כץ.

הרכב הרוק בהובלת עומרי מונטה ביצעו רוק ישראלי ועולמי, החל משירים של להקת כוורת ועד מוזיקת רוק של קינג קרימזון. "כמנהל הקונסרבטוריון אני יכול לומר שבזכות ההשקעה לאורך זמן של התלמידים ניתן להגיע לתוצאות כה מרשימות, בתור מי שליווה את המשלחת זו הייתה חוויה ייחודית – הדומה במקצת לתחושה של מסע הופעות בין לאומי", סיכם מונטה את ההופעה.

משלחת יד חריף לפסטיבל בדרום קוריאה (צילום: שירי כץ)

מנהל יד חריף, שגיא קליין: "יד חריף מייצר רגעים קסומים - זו תחושתי מהרגע שנכנסתי לתפקידי כמנהל. בשבוע שעבר חוויתי רגע שכזה כאשר צפיתי יחד עם משפחתי בשידור ישיר דרך יוטיוב במשלחת שלנו, המופיעה על בימת הפסטיבל בדרום קוריאה מול עשרות צופים. אני גאה בצוות יד חריף שמוביל לאורך זמן את התלמידים באופן איכותי ומקצועי כך שיוכלו לייצג את המדינה באירועים מסוג זה. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לעמותת אהב"י שבחרה בנו לייצג את ישראל, לעמותת יד חריף שמסייעת לאורך כל השנה וגם הפעם, ולמועצה אזורית מטה יהודה שתומכת ומעודדת פעילות של משלחות נוער. בימים אלו אנחנו נערכים לפתיחת שנת פעילות מלאה באנרגיה והתחדשות אני מזמין את תושבי מטה יהודה הצעירים והמבוגרים להצטרף ולקחת חלק במגוון הפעילויות שאנו מציעים בתחומי האמנות השונים. את כל הפרטים תמצאו באתר של יד חריף ברשת".


[https://youtu.be/P8DNP9Dm5OQ

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?