דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 באפריל 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יום עיון וחשיפת אמנים לענ"קים

אגף חברה וקהילה והיחידה לתרבות ומפעלי חינוך של תנועת המושבים קיימו לאחרונה (10/9) יום עיון וחשיפת אמנים במכללה האקדמית אחוה.

תנועת המושבים ביום עיון וחשיפת אמנים

אל יום העיון הגיעו למעלה מ- 150 פעילי התרבות, הספרייה, הנוער והקהילה ביישובים.

במהלך היום נפגשו רכזי התרבות מכלל המושבים בארץ ועסקו בבניית תכנית העבודה השנתית בתחום התרבות והקהילה ביישוב. כמו כן, המשתתפים צפו בקטעים מתוך מופעים ומפגשים אמנותיים מתחום המוזיקה, תיאטרון וספרות אשר יכולים לעזור בבניית תכנית העבודה השנתית בהתאם.

השנה תנועת המושבים הציגה שני נושאים אשר יהוו עוגן מרכזי בחיי התרבות והקהילה: האחד הוא שימור וחידוש הזמר העברי והשני הוא יהדות מתחדשת בבסיס הפעילות בחגי ומועדי ישראל לאורך השנה.

מנהל היחידה לתרבות ולמפעלי חינוך בתנועת המושבים, יהודה אלטון: "תנועת המושבים מקיימת מזה 21 שנה את ימי העיון וחשיפת אומנים במסגרתם אנו מפגישים את כל מי שעוסק בתרבות במושבים ביחד וזאת בכדי לחזק את העשייה בתרבות ובקהילה במושבים".

נשיא המכללה האקדמית אחוה, פרופ' עליאן אלקרינאווי: "אני שמח וגאה על שיתוף הפעולה של המכללה עם תנועת המושבים. מדובר ביחסי ידידות ואחוה אמיתיים וארוכי שנים. המכללה האקדמית אחוה מהווה חלק טבעי מהסביבה הגיאוגרפית והחברתית ולכן מחוברת בעבותות לקהילה הכפרית המאפיינת חלק זה של הארץ. אני מאחל לכל באי הכנס אירוע מעניין ושנה טובה של הגשמה ופעילות ברוכה למען האדם והסביבה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?