דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 28 בפברואר 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יוסי משה: המושבים יקבעו מי יהיה ראש המועצה

סגן ראש המועצה לשעבר, יוסי משה, הכריז על מועמדותו לראשות מועצת מטה יהודה: מתחייב לפעול ביושר, שקיפות וניקיון כפיים

שכח להזכיר את צור הדסה בנאומו. יוסי משה

סגן ראש המועצה המודח ונציג מושב זכריה במליאת המועצה האזורית מטה יהודה, יוסי משה, הכריז במפגש בחירות שנערך במוצאי שבת (17.3), על מועמדותו לראשות מועצת מטה יהודה. אל מול קהל בן כמה עשרות אוהדים, שהתכנס אצל משפחת יוסף במושב ישעי, אמר משה: "אתם נציגי המושבים, אתם מהווים היום את הרוב במועצה ולמעשה, אתם תקבעו מי יהיה ראש המועצה".

יוסי משה, יליד ותושב מושב זכריה, מכהן כיו"ר ועד מושב זכריה ונציג המושב במליאה מזה כ-30 שנה. הוא אחד החקלאים הגדולים במטה יהודה ומחזיק במשק חקלאי גדול הכולל גידולי מטעים, לול מהמשוכללים בארץ ובעשרות מכסות לביצים.

בין השנים 2000-2002 הוא שימש כסגן ראש מועצה תחת ראש המועצה מאירק'ה ויזל. באוקטובר 2002 הוא פוטר ע"י ויזל, שטען כי הוא "חותר תחתיו". לקראת הבחירות לראשות המועצה בשנת 2004 הקים יוסי משה מטה בחירות אך ויתר על מועמדותו והצטרף למועמד יוסף (ירמי) ירמיהו ז”ל, שהפסיד בבחירות למאירק'ה ויזל.

עם בחירתו של משה דדון לראש המועצה בשנת 2009, מונה יוסי משה לסגן ראש המועצה ועמד בראש אגף הפיתוח. הוא כיהן בתפקיד במשך שתי קדנציות, עד שהודח ברוב עצום על ידי מליאת המועצה האזורית מטה יהודה על רקע התפוצצות פרשת "מטה יהודה". במקביל, הוא התמודד לתפקיד יו"ר אגודת הפלחה מבואות ירושלים והפסיד לאבי דדון.

יוסי משה פירסם ביום ראשון (18.3) הודעה לעיתונות המסכמת את כנס הבחירות שלו וממנה עולה כי בכנס השתתפו כמה מאות תומכים וכי משה אמר: "אני נחוש לממש את הפוטנציאל הגדול של המועצה ולייצר רשת של קהילות משותפות הפועלות יחד על מנת לקדם את איכות חיינו ולהגדיל את סל השירותים לתושב. זה אפשרי, יחד נגיע לשם".

אולם, מסרטון שצולם בכנס והגיע לידי "בקיצור" עולה תמונה קצת שונה. ראשית, היקף המשתתפים עמד על כמה עשרות, 50-70 בלבד. בנוסף, יוסי משה כיוון את עיקר דבריו למגזר המושבים, ובקושי הזכיר את המגזרים האחרים. הכותרת של המפגש נשאה את הכותרת, "אחדות המושבים לקראת בחירות 2018".

בראשית דבריו אמר יוסי משה לנוכחים: “מודה לכם על תמיכה על הפרגון...אתם נציגי המושבים, אתם מהווים היום את הרוב במועצה ולמעשה, אתם תקבעו מי יהיה ראש המועצה”.

רק בהמשך הדברים הזכיר משה את המגזרים האחרים: “אני אשמח לצרף כל אחד ואחד מכם, ולשמוע כל אחד ואחד מכם על מנת לגבש את התכנית שתתייחס לכל צרכי המועצה, ותתחשב בכל הרצונות של כל המגזרים השונים. מושבים, הרחבות, קיבוצים, אחינו הערבים, מעין נקובא ועין ראפה, הם איתנו הם רוצים להביא את השינוי הזה". הוא סיים את דבריו הודה לכל המשתתפים ואז נזכר להודות ל"צור הדסה, שנמצאים איתנו...”.

בהמשך נאומו הצהיר משה כי הוא אינו "עד מדינה", כי לא "נחקר באזהרה בעשר השנים האחרונות", כי מעולם לא ביקר בקזינו, וכי אשתו בת-שבע היא "האשה היחידה בחיי". הוא התחייב לפעול ביושר, שקיפות וניקיון כפיים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?