דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 18 בספטמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יוסי משה מחק את תביעת לשון הרע כנגד אבי דדון

בכתב התביעה טען משה: אבי דדון העליל עלי קשר רומנטי עם עובדת מועצה. בא כוחו של דדון: מי שיש לו חמאה על הראש – שלא ייצא לאור השמש

תביעת לשון הרע שהגיש סגן ראש המועצה האזורית מטה יהודה לשעבר, יוסי משה, כנגד מנכ"ל אגודת הפלחה לשעבר, אבי דדון, ובה נטען כי דדון העליל עליו, כי יש לו רומן עם עובדת מועצה הסתיימה בלא כלום. משה משך את התביעה והסכים אף לשלם הוצאות שכר טרחה לדדון.

בתחילת חודש מרץ 2017, הגיש יוסי משה תביעה לבית המשפט ובה נטען כי אבי דדון הפיץ הודעת ווטסאפ שלוותה בצילום מסך של פוסט בפייסבוק מדף של אדם בשם "אבי אטיאס”, שלשונה כדלקמן:

“הרעש שלפני הסערה: היום בשעה 11:15 נצפה יוסי משה אוסף את ר.ה. (פרטי העובדת שמורים במערכת), עובדת מועצה שהייתה כפופה אליו במשך שנים רבות, מרחוב צדדי במזכרת בתיה, ר. החנתה את הרכב, יצאה בזמן העבודה, ולאחר מספר דקות יוסי משה אוסף אותה, וראו זה פלא, לצימר במרחק מאות מטרים משם. הם שהו בצימר כשעה עד שעה וחצי. יש לציין כי מדובר על המתלוננת נגד ראש המועצה משה דדון, בעוד היא מתועדת עם הסגן שהכריז שהוא רוצה לרוץ לראשות המועצה. דוגמית קטנה מהחומר שהועבר, כל השאר הועבר למשטרת ישראל. וזה רק קצה המזלג, יש עוד הרבה דברים שהולכים לעלות פה". כאמור, להודעה צורפו תמונות של פוסטים בפייסבוק ובהם תמונות של כלי רכב שהם, לכאורה, כלי הרכב של יוסי משה והעובדת.

העד המרכזי חסר. יוסי משה

משה מוסיף וטוען כי אבי דדון אמר לו בשיחה אישית כי יש בידיו חומרים נוספים והוא אינו מפרסם אותם "מרחמים".

יוסי משה טוען כי הוא איש משפחה למופת וכי הניסיון לייחס לו רומן מחוץ לנישואים עם עובדת מועצה הוא "ניסיון נואש, של מי שאינו בוחל במעשים ומבקש להזיק ולהלך אימים בכל צורה ובכל דרך".

 

מעורבות בפרשת תדמיר

 

בכתב התביעה טען יוסי משה כי הרקע לעלילה שנרקמה אודותיו הוא מעורבותו ב"פרשת מטה יהודה", שבה מעורבים אבי דדון ואחיו, ראש המועצה המורחק, משה דדון, ובעיקר בפרשת מפעל התערובת 'תדמיר' הפועל באזור התעשייה הר טוב.

כזכור, אכן שני האחים הורשעו לבסוף בפרשה זו, ובקבלת שוחד ממנכ"ל 'תדמיר', רון ארצי, בהיקף כולל של 450 אלף שקל. בשל מעורבותו בפרשה, נדון אבי דדון למאסר של 24 חודשים אותו החל לרצות בחודש נובמבר 2018.

יוסי משה טען כי הפרסום נועד לפגוע בו "להכפישו, להשפילו, לעשותו מטרה לבוז וללעג, לפגוע בשמו הטוב ואף להלך עליו אימים לבל יעיד כנגד הנתבע ואחיו". הוא תבע מאבי דדון פיצוי בסכום של 200 אלף שקל.

עשה בחכמה". עו"ד שמעון ביטון

"חמאה על הראש"

 

ההליך המשפטי נמשך גם לאחר שאבי דדון החל לרצות את עונשו וזאת באמצעות בא כוחו, עו"ד שמעון ביטון. לדברי עו"ד ביטון ככל שההליכים המשפטיים התקדמו לעבר שלב העדויות, כך הלך וגבר רצונו של יוסי משה לסיים את הפרשה.

עו”ד ביטון: "הלקח העיקרי שנובע מהשתלשלות הדברים הוא, שכאשר אדם פונה להליך משפטי של לשון הרע, ובמיוחד כאשר מדובר באיש ציבור, עליו לשקול היטב את כל הנסיבות לפני שהוא מתחיל בהליך שהוא לא יודע מה יהיה סופו, ובמיוחד שיש סכנה ממשית, כאשר יש לך חמאה על הראש ואתה יוצא אל אור השמש".

- לדעתך התביעה כנגד אבי דדון הייתה מהלך פוליטי ?

"יוסי משה הימר על כל הקופה וזה היה לפני הבחירות לראשות המועצה האזורית מטה יהודה, אולי כדי להוכיח משהו לציבור הבוחרים. הוא היה צריך לקחת בחשבון שהעניינים יכולים להתהפך. ולכן, במקרה שלפנינו, היה עושה יוסי משה בחכמה אם היה נמנע מלהגיש תביעת לשון הרע, שמעצם טבעה מצריכה בירור של העובדות שמרכיבות את כתב התביעה וכתב ההגנה".

- מה לדעתך היה המניע של יוסי משה למשוך את התביעה ?

"ליבת העניין הייתה, שיוסי משה הואשם על ידי מאן דהוא, כאילו הייתה לו מערכת יחסים עם עובדת הכפופה לו. זו האשמה רצינית שבהחלט יכולה להיות לשון הרע, אלא אם במקרה, יש יותר מגרעין של אמת בדבר. במקרה כזה יש פה עניין לציבור, וזאת מכיוון שהתובע הוא דמות ציבורית שאחראי על עובדים ועובדות במועצה. לכן, כשהגענו לשלב שאחרי הגשת תצהירים ולפני הוכחות, הסתבר לו שעדיף להגיע להסדר ולמשוך את התביעה, מאשר לקבל פסק דין שייתן חותמת של בית משפט לדברים שכנראה לא היו צריכים להיעשות".

- אתה מרוצה מהיקף ההוצאות שנפסק לטובת אבי דדון ?

"עם כל הכבוד, אבי דדון הוציא הוצאות כדי לנהל משפט, והדבר החשוב הוא שמר דדון יקבל את הוצאותיו חזרה".

יוסי משה אמר בתגובה: “התביעה שלי הסתמכה בעיקר על עדותו של בני דוד שהלך לעולמו. לכן, החלטתי למשוך את התביעה". את יוסי משה ייצג עוה"ד עודד אפיק.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?