דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 באפריל 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יוסי משה: נכון, רענן העיד שיש לי יחסים עם עובדת מועצה

יוסי משה, אנחנו נמצאים שבוע לפני הבחירות אתה מרגיש שתהיה ראש המועצה הבא?

"אני אהיה ראש מועצה כבר ב-31.10 . אסור לתת לויזל עוד יום במועצה. התחושה טובה. מרגיש את האהדה והאהבה בשטח. בכל הסקרים אני מוביל".

 

אומרים שאחוז המתלבטים גבוה מאוד, בסביבות 30% מהציבור. זה נכון?

"זה נכון. שליש מהציבור מתלבט. זה עלה בשני הסקרים שאנחנו ערכנו. ניב ויזל משקר לאורך כל הנתונים שהוא מפרסם”.

 

איך אתה מגיב לחבירה של שלומי מגנזי לניב ויזל?

"אני חושב שמגנזי הולך שולל על ידי ויזל. החיבור הזה עשה לי רק טוב – אני רק מתחזק. הרבה מתושבי צור הדסה מאוכזבים מכך, במיוחד שזה קרה שבוע אחרי שמגנזי תקף את ויזל וצייר אותו כבובה על חוטים שמושך משה דדון מאחורי הקלעים".

 

ביום ראשון ניתן גזר הדין בפרשת מטה יהודה. יש בכתב האישום הסופי מספר נושאים שמעוררים שאלות קשות. למשל, איך אישרו לתת לקבלן סכום יתר של 6.8 מליון שקל והמהלך הזה עובר  במועצה בלי ציוץ?

"כולם יודעים שמשה דדון עבד בצורה ריכוזית ושלט בכל מה שנעשה במועצה ולא איפשר לסגנים להתעסק במה שלא שייך להם. אתה תופתע לשמוע ששלושה חודשים לפני המעצר, הגעתי לגזבר לפגישה, וגבי מגנזי ישב מולו, לא ידעתי מי זה. זו הייתה הפעם הראשונה שראיתי אותו”.

 

מתי התחלת לחשוד כי משה דדון מתנהל לא כשורה?

"במהלך נסיעה משותפת של המשפחה שלי ושל משה דדון, שמעתי את משה דדון מדבר עם עובד מועצה ואומר לו: תגיד לעובד מסוים שאם לא יפתח את תיבת המכרזים ויוציא את האומדן של משה ליאון וישים את האומדן של (השם שמור במערכת) הוא מפוטר”.

 

דדון אמר את זה ?

"אמר להוציא את המעטפה עם האומדן. כשחזרתי לארץ ופתחנו את תיבת המכרזים ראינו שיש שבע הצעות עם סכום יפה של 15 מליון שקל בערך, והצעה אחרת של חברה על 18-19 מליון שקל. אחר כך הבנתי שהחברה הזו קשורה לגבי מגנזי. במקרה הזה רוב ההצעות נפסלו כי הם היו בפער של יותר מ-30% מהאומדן ורק ההצעה היקרה זכתה. אבל אז היועצת המשפטית המליצה לוועדה לפסול את המכרז בגלל פתיחת תיבת המכרזים והוועדה ביטלה את המכרז הזה. אם הוועדה הייתה מקבלת החלטה לבחור בהצעה היקרה הייתי רץ להתלונן למשטרה. זה לא קרה – ולכן לא הוגשה תלונה”.

 

איך אפשר למנוע בעתיד החלטות של ראש מועצה, שבהן הוא מעדיף לתת הטבות קיצוניות לקבלן מסוים?

"פרסמתי חזון ותכנית עבודה הכוללים הקפדה על שקיפות וטוהר מידות. נדהמתי לקרוא בכתב האישום שבו נכתב כי ראש המועצה נתן הוראה לגזבר להעדיף את המדד הגבוה. אני המום מזה. אני מוטרד שדדון רוצה לנהל את המועצה מהכלא ואם ויזל ייבחר זה מה שיקרה”.

 

חלק מהטענות נגדך זה שאתה היית חלק מהמערך של דדון, ובתקופה שבה כיהנת כנבחר ציבור לא נלחמת על שקיפות. תגובתך?

"משה דדון היה ראש מועצה ריכוזי. נימי יפה קם והלך בגלל זה. אני התכוונתי ללכת, ושמתי את המפתחות, אבל כשנקראתי למשטרה נתבקשתי לא לעזוב. החוקרים ביקשו שלא יהיו זעזועים במטה יהודה. זה לקח שנתיים. אפילו אשתי בת שבע לא ידעה כלום".

 

בכתב האישום משה מודה כי ניהל מערכת יחסים לא ראויה עם עובדת מועצה. האם אתה מכיר מערכות יחסים לא ראויות בין מנהלים במועצה לבין עובדות מועצה?

"לא מכיר. לא התעסקתי בזה. ניזונתי משמועות שמשה דדון הלך עם זאת או הלך עם זאת, לא ראיתי במו עיני".

 

זה רק רכילות?

"כן".

 

אם אתה תהיה ראש מועצה, מה תעשה אם יגיע אליך מידע על מנהל שמנהל מערכת יחסים עם עובדת מועצה או להיפך?

"אטפל במלוא החומרה ונערב את המשטרה. על כל חשד, צריך תמיד לערב את המשטרה. פעם השאירה עובדת מועצה פתק על שמשת הרכב שלי ובה כתבה, שאם לא תפטר עובדת מסוימת אני אספר לאשתך שיש לך קשר עם אותה עובדת – ואני רצתי להתלונן במשטרה".

 

אנשים טוענים שמערכות יחסים בין מנהלים לבין עובדות מועצה הן דבר שבשגרה במטה יהודה. אתה לא מכיר את זה בכלל?

"אני מכיר היום לאחר המשפט. ניזונתי משמועות. היום אני יודע בוודאות, רק לאחר שמשה דדון הודה במערכת יחסים עם עובדת מועצה ואני אפילו לא יודע מי זו”.

 

יש תביעת לשון הרע שהגשת כנגד אבי דדון, על רקע טענה שהוא הפיץ מסרונים כנגדך, שטוענים כי יש לך מערכת יחסים אינטימית עם עובדת מועצה. מה קורה עם התביעה הזו?

"התביעה מתנהלת. הדיון נדחה לפברואר 2019 להמשך הדיון. הוא כתב בפוסט כי יוסי משה נצפה כשהוא לוקח עובדת מועצה (השם שמור במערכת) לצימר. ולכן הגשתי תביעה על לשון הרע. משה ואבי דדון שמו לעצמם למטרה לחסל אותי בכל דרך”. (הערה: אבי דדון מכחיש מכל וכל כי הוא זה שהפיץ את המסרון, י.ר.)

 

במסגרת כתב ההגנה של אבי דדון, הוא מציג מסמך מתוך חקירת המשטרה, שבו מעיד מקורב אליך, כי הוא ראה הודעות בטלפון שלך שמהן עולה, לכאורה, כי בינך ובין עובדת מועצה מתנהל רומן. אתה יודע מזה?

"בטח שאני יודע (שולף את מסמך העדות) זה העדות של מזכיר המועצה לשעבר, רענן אהרונסון שהוא היום מנהל המטה שלי. בחקירה אמר רענן: אני ראיתי בהודעות בין יוסי משה לעובדת המועצה (השם שמור במערכת) יש קשר כנראה רומנטי ( קטע העדות המלאה של רענן אהרונסון מוצג בנפרד, י.ר.). אני יכול להראות לך את הודעות הסמס שיש לי עם חמש או שש עובדות מועצה שאנחנו בקשר אישי טוב. לא רק שבכל ההודעות קוראים לי "מאמי" ואני קורא להן "מאמי", אלא קוראות לי "נשמה" ו"כפרה" ומעבירות לי אימוג'י של לב. קשר רומנטי לא היה ולא יהיה לי עם עובדות מועצה”.

 

באפריל 2019 ייכנס לתוקף תיקון 116 לחוק תכנון ובנייה. איך תתמודד כראש מועצה עם דרישה כזו?

"התיקון מחייב את הוועדות המקומיות, ואני מתכוון למנות בראש הוועדה המקומית איש מקצוע – לא חייב להיות שם ראש מועצה. אני חושב שצריך לעזור לתושבים להבין ולהסדיר את חריגות הבנייה. אני מכיר לא מעט חקלאים שיש להם שימושים חורגים. כמו גם במקרה האישי שלי, שבנו בריכה ולא התאמצו לקבל היתר”.

 

סגן ראש המועצה, בני אלירז, טען במכתב פומבי שכיהנת כחבר ועדה לתכנון ובנייה בזמן שהיו לך עבירות בנייה, וכחבר ועדת מכרזים, אתה הצבעת בעד מקורבים שלך ואפילו התגאית בזה. אתה רוצה להגיב?

"בני אלירז, איש קטן, לא רוצה לרדת לרמה שלו. כל מה שיש לו להגיד זה שיש לי עבירות בנייה, ואני כבר סיפרתי, שבניתי בריכה ללא היתר. ועכשיו העניין סודר. משה דדון כשהיה ראש מועצה התפאר בכל מקום שבמטה יהודה אין חוק תכנון ובנייה אלא יש חוק "בנייה ותכנון”, קודם בונים ואחר כך מבקשים היתר. ובאווירה הזו גם אני לא ביקשתי היתר. בנושא ועדת מכרזים, בני אלירז ישב כמוני, וכמעט כל נושא שמגיע לוועדה, המציע הוא חבר או מכיר את רוב חברי הוועדה. הוא מדבר על מכרז שאיבות ביוב שבו חברה מסוימת השתתפה, והוועדה בסופו של דבר לא קיבלה את ההצעה שלה מכיוון שהייתה יקרה. וכאשר אני ביקשתי מבני אלירז לצאת מדיון בהצעה של חברת נקיון מסוימת, הוא לא פסל את עצמו, ולכן כאשר הוא ביקש ממני לפסול את עצמי במכרז השאיבות, לא נעניתי. אני הולך להיות ראש מועצה והוא הולך לחזור הביתה".

 

טוענים שההשקעה שלך בבחירות היא הגדולה ביותר מבין כל שאר המועמדים, ונאמדת במליון וחצי שקל. אתה רוצה להתייחס לזה?

"כל דבר שאני לוקח אני עושה אותו ברצינות. לפני שבעה חודשים לא חשבתי שאתמודד לראשות המועצה. בתחילת הדרך היה עופר בן חמו ממושב מחסיה המועמד שלנו לראשות המועצה. כעבור שלושה שבועות הוא הגיע למסקנה שעדיף שאני אהיה המועמד של הקבוצה. מאותו רגע לקחתי את העסק ברצינות. אני יודע שיכול להיות שלא אקבל את כל הכספים האלה בחזרה – אבל יש לי את היכולת לעמוד בזה".

 

תקפת את ההסכמים שנחתמו בין ניב למושבים ומגנזי, אבל אתה עצמך חתרת לחתום הסכמים

"ניהלתי שיחות עם כל המועמדים למעט ניב. השיחות שניהלתי עם מגנזי ואוחנה, אומרות את המשפט הבא: ניב ויזל הוא גרוע מאוד למועצה וצריך לעשות הכל כדי להציל את המועצה מקיפאון והרס טוטאלי. לא התכוונתי לעשות שום דילים. הדיל בין ניב למגנזי הוא לא חוקי. אבל אני לא מתכוון להתלונן על זה”.

 

מה ההתייחסות שלך להתנהלות של מתן שוחד בתדמיר?

"כששמעתי שבין העצורים בפרשת מטה יהודה עצור מקסים כהן. הייתי בהלם. לא הבנתי מה הוא קשור. לא ידעתי על השוחד ורק לימים הבנתי שהוא צולם עם מעטפה ובה 450 אלף שקל. לא ידעתי ולא היה לי קשר".

 

אתה היום תומך במכירה או בהחזקת מפעל התערובת תדמיר?

"להחזיק בנכס יש חסרונות מפני שהמפעל הולך ומתיישן ויכול לעמוד בסופו של דבר ולהפוך לפיל לבן. יש להשקיע היום 20-30 מליון שקל בשיפוץ המפעל. יש למכור את המפעל במחיר סביר או להשכיר את המפעל לתקופה ארוכה כדי לאפשר לשוכר להשקיע את הסכום הנדרש".

 

אני מבין שהחלטת שלא להתמודד למליאת המועצה?

"נכון, אני לא רוצה להיות סגן ראש מועצה. אני אהיה או ראש מועצה או בעסקים הפרטיים שלי".

 

מלים אחרונות לפני יום הבחירות

"יום הבוחר הוא יום חשוב לכל תושבי מטה יהודה במיוחד אחרי מה שעברנו בשלוש השנים האחרונות. אני חושש, כי אם ניב ויזל ייבחר הוא ימשיך להיות מנוהל ומחושק על ידי דדון מהכלא או על ידי אנשיו. הידרדרות בחינוך, קיפאון. אני פונה לתושבי מטה יהודה ומבקש מהם לעשות את הבחירה הנכונה ולהביא את השינוי למטה יהודה”.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?