דלג לתוכן העמוד
יום שני, 09 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"ילדי המועצות האזוריות הם לא נכס של תנועת המושבים"

חניכי "בני המושבים" במטה יהודה, 2017

נמשך העימות בין נשיא מועצת תנועת המושבים, שלום שמחון, לבין המועצות האזוריות. בתגובה למכתב ששלח שמחון בשבוע שעבר, ובו דרש שהמועצות האזוריות יימנעו מלהתערב בנעשה בתנועת הנוער "בני המושבים”, ענו לו השבוע 16 ראשי מועצות אזוריות במכתב ובו הודיעו: ילדי המועצות הם לא נכס של תנועת המושבים.

כזכור, בשבוע שעבר שלח שמחון מכתב המופנה למרכז המועצות האזוריות ולמנכ"ל ארגון 'השומר החדש' ובו תקף את עמדתם התומכת במעבר 'בני המושבים' אל ארגון השומר החדש. "התקופה שעברה על תנועת המושבים אינה מקנה לכם זכות לדבר בשם בני המושבים! תנועת המושבים! ובטח לא בשם המועצות האזוריות בישראל...”, טען שמחון, “תנועת המושבים...זו תנועה של המושבים, לא של המועצות האזוריות, ותנועה זו יודעת להגיד מה רצונה...”.

שמחון סיים את מכתבו בטון תקיף: “הורידו ידיכם מבני המושבים...כל חריגה מקווי גבול אלה, המכירים בקשר בין תנועת המושבים לבני המושבים ולשיתוף הפעולה עם הנוער העובד והלומד, ייענו מצדי בתקיפות ובכל האמצעים המתבקשים".

בתגובה למכתב ניסחו 16 ראשי המועצות האזוריות תגובה שבה הם את הטענות של שמחון על מניעים פסולים לכאורה שדבקו בהחלטה לתמוך במעבר של אלפי חניכי בני המושבים אל ארגון השומר החדש והקמתה של תנועת נוער חדשה. "אנו עוקבים בדאגה אחר הנסיונות להסית נגד ראשי המועצות, התנועה החדשה וארגון השומר החדש", הם מציינים.

"פעלנו מתוקף האחריות הציבורית לעשרות אלפי חניכים שמצאו את עצמם ללא מסגרת בלתי פורמלית", כותבים ראשי המועצות ומדגישים, “פעלנו להוציא את הפוליטיקה מהילדים ואת הילדים מהפוליטיקה".

"ילדי המועצות האזוריות הם בראש ובראשונה תושבי המועצות האזוריות. לא נקבל שוב מצב או גישה על פיה ילדי המועצות הן כנכס בבעלות תנועה כזו או אחרת", תקפו ראשי המועצות את עמדתו של שמחון וקראו לו לפעול בשיתוף פעולה ובמסגרת שיח ענייני ומכבד למציאת פתרון ארוך טווח לבעיה.

על המכתב חתומים בין השאר: ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, ראש המועצה האזורית גזר, רותם ידלין, ראש המועצה האזורית לכיש, דני מורביה, ראש המועצה האזורית חבל מודיעין, שמעון סוסן ועוד 12 ראשי מועצות אזוריות.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?