דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 14 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ים קרדי בת ה-19 נפטרה מחיידק טורף

ים קרדי ז"ל (התמונה באדיבות המשפחה)

אסון פטירתה הפתאומי של החיילת בת ה-19.5, ים קרדי ז"ל ממושב נס הרים, התרחש כתוצאה מסיבוכים של חיידק טורף, כך נמסר היום (21.4) מבני משפחתה.

האסון התרחש בערב חג שני של פסח כאשר ים ז"ל התמוטטה וניידת מד"א שהוזעקה על ידי בן זוגה מצאה אותה במצב אנוש.

אביה של ים, שלומי קרדי, סיפר על השתלשלות הדברים: “איבדנו את ילדתי הבכורה ים, שקראנו לה תמיד ימצ'וק. ים והיתה רק בת 19.5. ים הגיעה בצהרי יום שלישי לטר"ם בארמון הנציב לבדיקה עקב חום גבוה, קשיים בנשימה, סחרחורות והקאות. בטר"ם חששו מפני מחלת הקורונה ולא בדקו אותה לעומק. לאחר שהיא והחבר שלה ביקשו שייבדקו אותה בבדיקת קורונה אמרו להם שהם לא מתאימים לקריטריונים של המחלה. שניהם חזרו לבית של החבר, אך ים המשיכה לסבול מחום גבוה, רופא שהגיע לבית בשעות הערב איבחן דלקת אוזניים. כמה שעות לאחר מכן היא חשה לא בטוב והגיעה למצב של נעילת לסתות ואיבוד הכרה. החבר ובני משפחתו הזמינו אמבולנס אך ים איבדה דופק ונשימה וסמוך לחצות היא כבר לא הייתה בחיים".

בשלב הראשון לא היה ברור מה הייתה סיבת הפטירה אך נתיחה שבוצעה במכון הפתולוגי באבו כביר העלתה כי הסיבה לפטירה היא חיידק טורף שגרם לדלקת חריפה בקרום המוח.

האב האבל אמר כי בגלל ההתמודדות עם מגיפת הקורונה ים לא זכתה לטיפול שאולי היה יכול להציל את חייה. “בגלל הפחד והחשש של הצוות הרפואי בטר"ם מפני מחלת הקורונה היא לא קיבלה טיפול מתאים. נפלה בין הכסאות. נמסר לנו כי מדובר בחיידק טורף ואלים במיוחד אבל אם הייתה מאושפזת בזמן בבית החולים אולי היו יכולים להציל אותה".

שבועון "בקיצור" משתתף בצער המשפחה האבלה.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?