דלג לתוכן העמוד
יום שני, 25 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

חצי שנה אינטנסיבית ומטורפת

נופר דביר במסדר סיום קורס "תכניתן"

אהלן, באתי לספר לכם קצת עליי ועל החווית שירות שלי בצבא.
קוראים לי נופר דביר בת 21 מירושלים.
למדתי בתיכון 'בויאר' והרחבתי פיזיקה ומדעי המחשב. תמיד נמשכתי לתחום הריאלי והמחשבים, והייתי היחידה מבין כל החברות שלי שהרחיבה את התחומים האלו.
אחרי התיכון עשיתי שנת שירות ובסיומה התגייסתי לתפקיד "תכניתן" - קורס של חצי שנה אינטנסיבית ומטורפת. בקורס נחשפתי לראשונה להרבה בני גילי, שכמוני נמשכים לתחום המחשבים והכרתי חברים שאני בטוחה שעוד ילוו אותי הרבה זמן.
בסוף הקורס אותרתי לפיקוד ועם סיומו התחלתי לפקד על חניכים בקורס. כמי שעשתה שנת שירות חשבתי שזה יהיה דומה, אבל אט-אט גיליתי עד כמה המקום שהגעתי אליו מיוחד ומטורף.

כיום, אחרי פיקוד על ארבעה מחזורים, 60 חניכים בכל מחזור, למרות השו"שים, השעות המאוחרות והקשיים, אני יכולה להעיד שאף פעם לא קמתי בבאסה לחזור לבסיס, אפילו לא שבי"זות יום א' אחת.

תקופת הפיקוד שלי הייתה פשוט לקום ולהרגיש משמעותי לחיילים שלך, לסגל ולהיות מוקף באנשים טובים שאוהבים את העבודה שלהם. אין יותר מספק מזה שבסוף הקורס חייל שלך מגיע ואומר לך כמה משמעותי היית בשבילו וכמה עזרת לו.
התגובות של החניכים מחזירות אותי למקום שבו הייתי כחניכה ולחוויה שלי עם המדריך שהיה לי והיווה עבורי מקור להשראה במקצועיות היוצאת דופן, מאותם יחידי סגולה שניתן לומר עליהם "אנשי חינוך" אמיתיים.
איך אנחנו מתכוננים לפתיחת הקורסים החדשים? זה מתחיל באווירת התרגשות משוגעת, סגל חדש עם חניכים חדשים. בתחילת כל קורס אנחנו יושבים כל הסגל, עושים המון פעילויות גיבוש, כותבים תכנים חדשים והכי חשוב - עובדים קשה כדי שלחניכים שמגיעים יהיה את הקורס והחוויה הכי טובים שאפשר!
טיפים למתגייסים החדשים: בואו פתוחים ללמוד, תאהבו את מה שאתם עושים, אתם באים לעבור חוויה חד פעמית, תהנו מזה. כל השאר יבוא לבד.

(הביא לדפוס: דובר צה"ל)

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?