דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 02 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יואב קוטנר מארח את מתי כספי

 בבית אבי חי תפתח בשבוע הבא (יום שלישי, 22/1 ) העונה החמישית של "סיפורים במונו" והפעם הדגש יהיה על האלבומים הגדולים שעיצבו והשפיעו על המוזיקה הישראלית. המפגש הראשון בסדרה יהיה עם מתי כספי והוא יוקדש לאלבומו שיצא בשנת 1976 וגרף הצלחה מסחררת שחקוקה עד היום בתודעת פס הקול הישראלי. האלבום - "מתי כספי - האלבום השני" - נחשב עד היום לאחד האלבומים האהובים והמצליחים ביותר – גם מבחינה מוזיקלית וגם מבחינה מסחרית.

שבעה מלחניו של האלבום נכתבו למילותיו של אהוד מנור, עדות לקשר ההולך ומתחזק בין שני היוצרים. העבודה עליו נמשכה שנה אינטנסיבית במיוחד ולמעט שיר או שניים, הפכו כל שירי האלבום לנכסי צאן ברזל של התרבות הישראלית. קשה להפריז בהשפעתם של שירים כמו 'הנה הנה' או 'ברית עולם' שמלווה ישראלים רבים עד היום ברגעים המרגשים ביותר בחייהם. שירים נוספים מתוך האלבום שזכו לפופולריות עצומה הם 'יום שישי חזר', 'לא ידעתי שתלכי ממני', 'אין שלווה' ו'יום יום אני הולך למעונך'.

 את עטיפת האלבום עיצב הגרפיקאי והאמן דוד טרטקובר, ומופיע בה פעמון דלת טיפוסי עם השם "מתי כספי", עטיפת האלבום נחשבת עד היום לאחת מעטיפות האלבומים האייקוניות ביותר. בשנת 2008 נבחר האלבום כאלבום החשוב במוזיקה הישראלית של שנות ה-70 בסיכום 60 שנה למדינת ישראל.

את הסדרה סיפורים במונו בבית אבי חי מוביל איש המוזיקה יואב קוטנר ובמסגרתה הוא מארח מדי חודש יוצרים מרכזיים מעולם המוזיקה המקומי במתכונת של "שירים וסיפורים" - שיחה עם הקהל, סשן שאלות ותשובות וביצועים מיוחדים של מבחר שירים והסיפורים שמאחוריהם, וכן הסבר על תהליך היצירה של אותם שירים.

סיפורים במונו, עם מתי כספי יום שלישי, טז' בשבט, 22/1, בשעה 21:00 בבית אבי חי. מחיר: 60 שקל, סטודנטים: 30 שקל.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?