דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

5250 יח"ד ובית מלון ברכס לבן

רכס לבן ממעוף הרחפן. צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז ירושלים, הפקידה בשבוע שעבר (26.12) את תכניות הבנייה לרכס לבן, הסמוך למושבים אורה ועמינדב. ממועד הפרסום יש תקופה של 60 יום להגשת התנגדויות לתכנית.

לפי התכנית המוצעת תוקם ברכס לבן שכונת מגורים חדשה, בהיקף של 5250 יחידות דיור ועוד 300 חדרי מלון, שטחי תעסוקה, מסחר וחניון, בדרום מערב ירושלים, על מורדות רכס לבן. במסגרת ההפקדה, התכנית משנה את ייעודי השטח משטח חקלאי, שטח ציבורי פתוח ושמורת יער, לייעודים של מגורים, תעסוקה, מסחר, תחבורה, מתקנים הנדסיים, תחנת תדלוק וכיכר.

בחברה להגנת הטבע, המתנגדת לתכנית המוצעת, אומרים כי: "השטחים הפתוחים שבהרי ירושלים, הם נכס אקולוגי, תרבותי וחברתי, לתושבי ירושלים והמרחב כולו. בנייה ברכס לבן, תפגע בעיר ירושלים, בשכונותיה ובשטחי הפנאי והנופש של תושביה. הסיסמאות – "אין שטחים לבנייה בעיר", הם אגדה אורבנית ולא יותר מזה. המאגר המצטבר של עתודות המגורים בעיר, עד שנת 2040, עומד על עשרות אלפי יחידות דיור, בנות מימוש. לכן, יש לפעול לחיזוק העיר פנימה ובנייה בשכונות הקיימות, ולא לפרוץ את גבולות העיר החוצה, אל עבר השטחים הפתוחים - צעד מיותר, שיגרום נזק גדול הרבה יותר מתועלת".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?