דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 15 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ישראלים מקימים בהודו רפת פונדקאות ראשונה בעולם

פרויקט ייחודי להפקת עוברי עגלות באמצעות תרומת ביצית והשתלתן בפרות פונדקאיות מוקם בהודו בקרבת מומביי בתכנון וידע ישראלים. מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בעולם שיאפשר השבחה וגידול של פרות בעלות תפוקת חלב גדולה, כדי להגדיל את היצור המקומי.

החווה שתוכננה על ידי קבוצת א.ב מתכננים, תאכלס עם השלמתה כ-40 פרות שתתרומנה עוברים ל-450 פרות אחרות שתשמשנה אמהות פונדקאיות. התורמות הן פרות משובחות מגזע הולשטיין שרוכזו מכל רחבי הודו. תהליך ההפריה יאפשר גידול של עגלות בלבד וכך יחסך הצורך בטיפול בעגלים זכרים. בחווה ימשיכו לטפל ולגדל בעגלות שתיוולדנה עד שהן עצמן תכנסנה בהצלחה להריון והן תימכרנה לרפתנים ההודים בחודש השישי להריון, כך שהם יוכלו להנות מתפוקת החלב הגבוהה לאחר הלידה.

לדברי מתכנן הפרויקט, רונן פייגנבאום מקבוצת א.ב מתכננים, תפוקת החלב הממוצעת בהודו היא כיום כ-1300 ליטר לשנה, כעשירית מהממוצע בישראל. הודו היא כיום היצרנית הגדולה בעולם של חלב, אולם תפוקה זו מושגת באופן מאוד לא יעיל ובאיכות נמוכה על ידי 90 מיליון פרות. בשל היקף האוכלוסייה העצום הודו נאלצת לייבא כמויות עצומות של חלב ונמצאת במקום השני בעולם ביבוא החלב לאחר סין.

קבוצת א.ב מתכננים, הוא משרד התכנון השלישי בגודלו בישראל. המשרד נמצא בבעלות משותפת של קיבוצים ומתכננים פרטיים, כבר תכנן בעזרת ידע ישראלי מאות רפתות, משקים חקלאים וכפרים ברחבי העולם. הפרויקט החדש בהודו הוא הייחודי והמורכב שבהם בשל הצורך לשלב את הטכנולוגיה המתקדמת יחד עם עקרונות האמונה ההודי וקדושת הפרה.

תפוקת החלב הממוצעת בהודו היא כיום כ-1300 ליטר לשנה, כעשירית מהממוצע בישראל.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?