דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 05 ביוני 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

יש לכם יציקת בטון על הראש ?

מפעלי בטון דגן

בניגוד לעבודות שיפוצים קטנות, בהן מערבבים ומכינים את הבטון במקום, עבודות שיפוצים גדולות מצריכות לעיתים קרובות הבאת בטון ממפעל. במפעלי בטון דגן יודעים שמדובר בתהליך יקר למדי, שמעורבים בו כמה וכמה גורמים, והתיאום בין כולם הוא קריטי להצלחת הפרויקט. הנה, כמה טיפים חשובים למי שרוצה לעשות זאת נכון.

לבחור איש מקצוע מעולה - בידקו שקבלן השיפוצים שאתם מעסיקים הוא איש מקצועי שצבר ניסיון טוב ומוצלח ביציקת בטון. ודאו כי האחריות על הטיפול ביציקה מוטלת כולה על הקבלן וכי הוא נושא באחריות לפגמים ולבעיות שיווצרו כתוצאה מתכנון לקוי. זיכרו: העסקת אדם לא מקצועי עשויה לגרום לדחיות מיותרות ולהוצאות בלתי צפויות – שעלולות לייקר את הפרויקט.

בחירת סוג הבטון - תיאום מול מפעל בטון מחייב לקבוע את סוג הבטון וההרכב הנדרש לצרכי הבניה. בידקו מול המהנדס את הרכב הבטון הנדרש לפרויקט שלכם וודאו שהקבלן מזמין בטון בהרכב ובכמות הרצויה.

כמויות נכונות - חישוב כמויות הוא אחד מהדברים הבסיסיים ביותר בעבודת בניין. ודאו שיש התאמה בין דרישות הקונסטרוקטור או מהנדס הבניין, לבין כמויות הבטון שהוזמנו על ידי הקבלן.

משאבת בטון – התייעצו עם אנשי המקצוע שלכם על גודל וסוג המשאבה המומלץ לסוג העבודה ולתנאים בשטח. אם הבית שלכם נמצא באתר שהגישה אליו מסובכת יש לתכנן היטב את דרך הגישה של משאית הבטון למקום ואת את מיקום המשאבה (נדרש מקום שמבטיח למשאבה יציבות). אם העבודה מחייבת סגירת רחוב או דרך ציבורית - ודאו שאתם מקבלים את האישורים המתאימים מהגורמים המוסמכים ותאמו זאת עם השכנים. זיכרו – מפעלי בטון דגן הם מפעל מקצועי ורב נסיון, הנהנה מיתרון גדול וחוסך לכם הרבה כאב ראש בפרויקטים מסוג זה.

בדיקת 'מכון התקנים' – החוק מחייב שגוןף מקצועי יבקר את הרכב הבטון (למשל, ביציקות ממ"דים ותשתיות). הביקורת נעשית על ידי חברה חיצונית, האוספת את הדגימה ומעביר אותה לבדיקה. זיכרו: ללא בדיקה כזו לא תקבלו את האישורים הנדרשים. לכן, ודאו שהקבלן שלכם מזמין מראש את הבדיקה ושברור לבודק מתי מגיע הבטון.

 

(המאמר באדיבות מפעלי בטון דגן)

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?