דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"יש תחושה כי לא ניתן להביע ביקורת"

"התחקיר שפורסם בשבוע שעבר בחדשות ערוץ 13 הינו קשה ומטריד. נראה כי מטרת הכתבה הייתה להראות שבחמש השנים האחרונות דבר לא השתנה במטה יהודה. מהכתבה מצטייר כי מי שיצא נגד מציאות בלתי נסבלת של קיום קשרים אינטימיים וניצול וביצוע מעשי שוחד מצא עצמו מחוץ למועצה בעוד מי שהיה חלק במערכת הזו ולא יצא נגדה, נותר בתפקידו.

מסיבות שאינן ידועות לי, הטיעון הזה, לפיו דבר לא השתנה והמועצה ממשיכה להיות מושחתת, לא הוכח בכתבה.

אני משמש כחבר מליאה מזה כחצי שנה. נפגש ולומד בצעדים קטנים, עוד ועוד פעולות ברשת העשייה של המועצה ועובדיה ונחשף לדמויות שמובילות אותה כנציגי ציבור וכשכירים כבר שנים רבות.

בצד הערכה רבה על עשייה התנדבותית של חברי המליאה ועבודה מסורה של הצוות המקצועי, ניכר כי ביסוד התרבות הארגונית יש עוד במה להשתפר.

אנו עדיין רחוקים ממציאות בה המועצה מנגישה מידע מספק לתושביה לא כל שכן שואלת את דעתם. כמה קבוצות חשיבה, כמה שיתופי ציבור בסוגיות שונות ומגוונות המשפיעות על חיי התושבים במועצה נעשו תוך רתימה של הציבור?

בחלקים רבים של העשייה הציבורית, מתקבלת התחושה כי לא ניתן להביע ביקורת כחלק לגיטימי בשיח. המבקשים לשאול שאלה, לברר מידע נוסף, לא כל שכן להביא לאי הסכמה, נתקלים לא אחת במסרים ובאווירה שמונעת שיח וממסמסת דיון מהותי.

ואם נשוב לכתבה, למי שחשב שכוחו הפוליטי של משה דדון איננו מהווה שחקן מרכזי בבחירות הקרובות לראשות המועצה בעוד קצת יותר משנה... שיחשוב שוב".

 

אלעד גולדנברג

נציג מבוא ביתר

מליאת המועצה האזורית מטה יהודה

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?