דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 03 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כוחנו טמון בערבות הדדית

הקהילה שלנו זקוקה למנהיגות חזקה ולכן זו העת להניח את המחלוקות בצד, זו העת להניח בצד את כל המחלוקות וקולות הביקורת ולהתאחד יחדיו

לַכֹּל זְמָן וְעֵת לְכָל חֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם..."

עֵת לֶאֱהֹב וְעֵת לִשְׂנֹא עֵת מִלְחָמָה וְעֵת שָׁלוֹם" (קהלת ג', ח')

בשבעה באוקטובר, שבת בבוקר חג שמחת תורה נפתחה מתקפת פתע חסרת רחמים על מדינת ישראל. השמחה ואווירת הקודש התחלפו תוך שעות בתחושות של כאב ודאגה לביטחונם של כלל תושבי המדינה. העיתוי בו בחרו הטרוריסטים האכזריים, אינו מקרי - 50 שנה לציון מלחמת יום הכיפורים.

במשך חמישה ימים האויב האכזרי חסר הרחמים לא בוחל בשום אמצעי להשמיד את גופנו ואת רוחנו. אט אט מתגלים ממדיהן של המתקפות הקשות ביישובי עוטף עזה, במוצבי ובבסיסי צה"ל ובמסיבה שבה בילו צעירים רבים. גם קהילת מטה יהודה ספגה אבידות קשות ואובדן מיטב בנינו ובנותינו, לצערי גם ברגעים אלו משפחה נוספת מקבלת את הבשורה הנוראה מכל!

המלחמה העקובה מדם שמתנהלת כרגע בעוטף עזה, היא מלחמה בין התגלמות הרוע להתגלמות הטוב וההיסטוריה מלמדת אותנו שהאור גובר על החושך. האומה האדירה שלנו, הצליחה לשרוד את השואה להרים ראש ולכונן מדינה לתפארת. מדינה חפצת חיים, המושתתת על ערכים הומניים של אהבת אדם, חמלה ועשיית הטוב.   

אנו נמצאים באחת משעותיה הקשות של מדינת ישראל, ולכן עלינו להניח בצד את כל המחלוקות ולהתאחד כקהילה איתנה וחזקה. בשעת המבחן הרת הגורל אנו נדרשים לאסוף את עצמינו, להתאחד וליישר מבט לאלו הרוצים במותנו, למען ילדינו, למען חיילנו ולמען עמנו. כוחנו טמון בערבות הדדית האחד כלפי אחיו, בתחושת השותפות והכאב הגדול שנוגע בכולנו וחוצה דעות והשקפות מנוגדות, הרי שעם אחד אנחנו.

גבורתם של תושבי הדרום, שהגנו בגופם על בני משפחותיהם, חבריהם ויישוביהם. חיילים וחיילות, שוטרים וכוחות הביטחון שחירפו נפשם בעוז ובגבורה מעוררת תחושות של גאווה וכבוד. רוח הלחימה של חיילי הסדיר, התנדבות של מאות אלפי חיילי מילואים, יוזמות מרגשות של אזרחים נפלאים, עמותות, אירגונים ויישובים מעידות על החיבור שנוצר מחדש.

הקהילה שלנו זקוקה למנהיגות חזקה ולכן זו העת להניח את המחלוקות בצד, זו העת להניח בצד את כל המחלוקות וקולות הביקורת ולהתאחד יחדיו. אני מאמין שבעת הזו אין לעסוק בשום צורה בפילוג, אלא רק בסולידריות חברתית. בהתגייסות וסיוע להנהגה הקהילתית שלנו כחלק ממאמץ של העורף לחוסן לאומי, תמיכה וסיוע לחזית בה מתנהלת מלחמה. עוד יגיע הזמן של המתמודדים לראשות המועצה לעסוק בדרכם הפוליטית  ובחזון לעתיד המועצה.

אני רוצה לנצל את הפלטפורמה הזו, לפנות באופן ישיר לניב ויזל ולהציע את כלל משאבי המטה ולהרתם למאמץ לתמיכה בעורף. לעזרה בחיזוק התושבים שלנו בעת המורכבת הזו, בין אם במתן עזרה לוגיסטית ביצירת פעילות עבור הילדים שאינם במסגרות ובין אם בסיוע בפתרון של מתן סיוע נפשי לאלו הזקוקים לו.

זוהי שעת מבחן לחברה הישראלית, וכעת אנו נדרשים להתעלות לגודל האירוע ולעסוק רק בטוב, במאחד ובאהבת חינם. הרוח הישראלית תנצח !

וגם הפעם כמו לפני 50 שנה צה"ל ינצח, העם שלנו ינצח ויצא מחוזק כשידו על העליונה. גם הפעם ננצח את האוייב המר ונתגבר יחד על המשבר והשבר הגדול. ולסיום זו אינה קלישאה - עם ישראל חי וקיים.

אני שולח תנחומים למשפחות הנרצחים, מתפלל לחזרת הנעדרים והשבויים ולהחלמת הפצועים בגופם ובנפשם.

 

בתקווה לימים של שקט, שלום ובשורות טובות למדינת ישראל.

יחד ננצח, 

ג'קי יעקב צבי

מועמד לראשות המועצה האזורית מטה יהודה 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?