דלג לתוכן העמוד
יום רביעי, 10 באוגוסט 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כיתת יער וטכנולוגיה לבנות

כיתת יער, חקלאות הידרופונית, קידום שיעורי טכנולוגיה לבנות ומצוקת מקום לאור הגידול הניכר בהיקף התלמידים, כל אלה עלו במהלך סיור שקיים בשבוע שעבר (1.6) ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל, במוסדות החינוך בצור הדסה ובאזור המזלג. זהו הסיור השני שעורך ויזל בהמשך לזכיית המועצה בפרס החינוך הארצי של משרד החינוך והתלוו אליו סגן ראש המועצה, שלומי מגנזי, וראש מינהל החינוך, ניב בר-גיא.

במהלך הסיור נערכו פגישות עם תלמידות ותלמידים בחמישה בתי ספר יסודיים ובחטיבה העליונה "אור" הפועלים באזור המזלג.

בבית הספר "מעיינות", הפועל במבנה זמני במושב בר גיורא, הוצג הביקוש הרב להשתלב בבית הספר והאתגר של מצוקת המקום. מנהל ביה"ס הציג את כיתת היער ואת מתכונת הלימודים המופעלת בה.

בבית הספר "הדסים" בצור הדסה, נפגשו נציגי המועצה עם חברי מועצת התלמידים והתרשמו מפעילות של משחקי חשיבה וחשבון על הריצפה, פינת חקלאות הידרופונית, פינת טבע ועוד. בסיום נערכה פגישה עם מנהלת בית הספר והצוות החינוכי שבה הועלתה ההתמודדות עם אתגרי הקורונה.

בבית הספר "צורים" סיירו נציגי המועצה בכיתות מחשבים שהמועצה סייעה בהקמתן ונפגשו עם תלמידים. בבית הספר "לביא" סיפרו תלמידים על מחסור בשטחי כינוס והצללה, ובבית הספר "דרור", הועלתה בקשה לקדם את תחום הטכנולוגיה לבנות, והוצגה ההשקעה בחונכות אישית והרצון להגביר את הסיורים החינוכיים שהמועצה מקדמת.

בחטיבה העליונה של תיכון ברנקו וייס "אור", המונה כבר עתה כ-900 תלמידים, הציג מנהל בית הספר את קצב הגדילה והצמיחה עד שנת 2024, אשר יחייב הגדלה של היקף הכיתות. במהלך הפגישה שיבח ויזל את היקף התלמידות והתלמידים אשר מתגייסים לשנת שירות ולשירות משמעותי בצה"ל.

"כאשר פוגשים אתכם.ן ורואים את העשייה שלכם בבתי הספר מבינים למה זכינו בפרס החינוך", סיכם ויזל את הסיור.  (ויזל ותלמידים בכיתת מחשבים בבי"ס "צורים" צילום: דוברות מטה יהודה)

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?