דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כל עוד הרוח הזו בקרבנו

המשך החיים של כולנו הוא הניצחון הגדול והחשוב ביותר על הטרור, על הפחד שמנסים לזרוע בנו. כל צחוק, שמחה וחיוך הם עוד ניצחון של בוחרי החיים ורודפי השלום.

הזוועות שהתרחשו השבוע בעוטף עזה וביישובי הדרום היכו השבוע בלב של כל בית ובית בישראל. המוח לא יכול להכיל את האכזריות והחידלון. הלב לא יכול לשאת את הכאב הלאומי והאישי.

ברמה האישית, מכל עבר התקבלו הודעות קשות על שכול, אובדן וחטופים. ביישוב שלי, ברחוב שלי, חרב עולמן של שלוש משפחות שונות ויקרות, אחת מהן היא של שכניי הצמודים, מלח הארץ, שאיבדו את בנם שלחם בגבורה ונפל בקרב. במטה שלי השכול היכה והיכה ובקרב החברים והמכרים התקבלו עוד ועוד הודעות בלתי ניתנות לנשיאה. אחת מהן על חברתי לקבוצת מועמדות לרשויות המקומיות, תמר קדם סימן טוב, אשר במקביל אליי התמודדה לראשות מועצה אזורית אשכול, והיא, בעלה ושתי בנותיהן התאומות בנות 6 ובנם בן ה 4 ונרצחו בניר עוז . והדמעות זולגות ללא הפסקה ואין מה שינחם ואין מה שיסביר איך רוע שכזה בכלל קיים.

וכגודל שפלות הרוח של אויבינו, כך גדולת הנפש והרוח של עמנו. מרגע היוודע הזוועות – החל להתגבש כוח אזרחי אדיר ועצום שמוכיח בפעם המי יודע כמה שהחברה הישראלית היא העוצמה האמיתית של המדינה שלנו. הרוח הפועמת. מכל עבר ומכל פינה, קמו יוזמות של סיוע, התנדבות, תרומות, חמ"לים, עוד ועוד ועוד. עד שמרוב יוזמות קמה יוזמה לעשות סדר ביוזמות ולסנכרן ביניהן.

וגם פה במטה יהודה, אין ואקום. הקפאנו את הקמפיין , וכך נהגו גם יתר המועמדים, ויחד עם הרבה אנשים טובים הקמנו חמ"ל אזרחי שעסק בשני אפיקים: סיוע של מטה יהודה למען הכלל – לחיילים, לתושבי העוטף, לתושבי הדרום ולכל מי שרק אפשר לעזור. סיוע בתוך מטה יהודה – לפי צרכים של יישובים שונים בתחומי הסיוע למשפחות שנפגעו, הביטחון הפיזי, המענה הרגשי והנפשי, הגיל השלישי, הילדים ועוד ועוד.

זיהינו לא מעט צרכים ובעזרת עשרות מתנדבים ומתנדבות מהיישובים השונים במועצה אנחנו מצליחים לתת מענה לרוב הפניות.

בחלק המרגש ביותר עבורי היה כשיישובים במועצה שהצליחו לתת מענה קהילתי מלא לצרכיהם, לעבוד יחד קהילות שונות שחולקות את אותו מרחב.

ואין פנייה שלא מקבלת מיד עשרות מענים, ואין מקום שאליו מגיעים ולא מרגישים גאווה על היכולת להעצים ולעזור. כך לשיתוף פעולה מקסים שנרקם להקמת מערך להפניית מטפלים מכל הארץ למשפחות הנפגעות ממועצה אזורית אשכול בעוטף עזה שפונו לאילת, ומרכזות אותו 2 נשים מובילות ממטה יהודה, כך בבסיסים שונים בעוטף, להם אספנו מהיישובים השונים וחילקנו ציוד ומזון בשפע, כך ביישובים במועצה שנדרשו לסיוע במענים לגיל השלישי להסעות לקניות, ביקורי רופא וכו', וכך בשיתוף ידע, מערכים ומתנדבים  לפעילות לילדים בגילאים שונים .

בזמן שהלב עדיין כואב והראש עדיין מתקשה להכיל, כולנו התגייסנו כדי להעניק למשפחות הנפגעות שהן בשר מבשרנו, לצבא שלנו, לעם שלנו ולשכנינו ממטה יהודה, מספיק דאגה, נתינה ואהבה, כדי שיידעו שהם לא לבד ושאנחנו הגיבוי שלהם להמשיך הלאה ולנצח. כי המשך החיים של כולנו הוא הניצחון הגדול והחשוב ביותר על הטרור, על הפחד שמנסים לזרוע בנו. כל צחוק, שמחה וחיוך הם עוד ניצחון של בוחרי החיים ורודפי השלום.

כל עוד הרוח הזו בקרבנו, הניצחון לא יהיה רק בזירת הקרב, אלא גם בחיים שאחרי.

 

הילה לנקרי- מיוסט

מועמדת לראשות המועצה האזורית מטה יהודה 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?