דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

קנס ומאסר על תנאי למשווק ביצים שלא כחוק

תושב כסלון (שמו שמור במערכת) מואשם כי שיווק ביצים שזהותם אינה ידועה. לאחרונה נגזר דינו בבית המשפט.

התושב נלכד באוקטובר 2017 באזור גבעת שאול בירושלים כשברכבו 100 תבניות ביצים בנות 30 ביצים כ"א. בתשאול של פקחי יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות טען התושב כי רכש הביצים מגורם שאינו ידוע. בעבר עמד הנאשם לדין על עבירה זהה ונגזר עליו קנס והתחייבות בסך 12 אלף שקל שלא לחזור על העבירה.

בכתב האישום שהוגש כנגדו על ידי משרד החקלאות נטען כי במעשיו סיכן הנאשם את הציבור בכך שהוביל ושיווק ביצים שלא עברו שיקוף ומיון מבוקר לבירור מצב הטריות ולאיתור סכנת נגעים מסוג סלמונלה.

ניסיון הברחת ביצים בירושלים (צילום: משרד החקלאות)

"מדובר בעבירות חמורות", טען בא הכוח של משרד החקלאות בבית המשפט, "הובלת ביצים דומה להובלת חפץ נפיץ שכן קיימת סכנה ממשית לבריאות הציבור. מאחר והביצים ממקור שאינו ידוע ובתנאים שאינם ידועים העלולים לשאת את החיידק 'סלמונלה'. הערך החברתי המוגן הינו חיי אדם ופגיעה בבריאות הציבור. מדובר בעבירות כלכליות קלות לביצוע שהרווח הכלכלי גבוה ולכן אנו עותרים לקנס משמעותי כדי לאיין את הכדאיות הכלכלית".

הנאשם אמר להגנתו: "... אני נדהם. אני מודה בעבירה שעשיתי כמובן. אני לא מציג אני לא משקר, מצבי קשה אני אדם נכה בגיל 66 . מציג תעודת נכה. פרקתי את הכתף ויש לי טיפולים בעניין...אני עובד בעבודות מזדמנות מהיד לפה ומקבל 600 שקל מביטוח לאומי. מתפרנס בקושי רב...".

שופטת בית המשפט השלום בבית שמש. מאיה אב-גנים ויינשטיין, הרשיעה את הנאשם בשיווק ביצים שלא כדין ובכך שבמעשיו, סיכן את בריאות הציבור.

על הנאשם הופעלה ההתחייבות קודמת עליה חתם בסך 12 אלף שקל לתשלום ב-24 תשלומים רצופים או מאסר של 120 ימים, מאסר על תנאי של חמישה חודשים לתקופה של שלוש שנים, וחתימה על התחייבות בסך 25 אלף שקל להימנע מעבירה דומה במשך שלוש שנים.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?