דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ג'אז מתוצרת מקומית

זמרת הג'אז סיון ארבל, שגדלה בכפר אוריה קיימה כיתת אמן לתלמידי מחלקת המוסיקה ביד חריף

סיון ארבל

זמרת הג'אז, סיון ארבל, בוגרת המגמה למוסיקה של תיכון 'הרטוב' והמרכז לאמנויות 'יד חריף', העבירה בחודש שעבר כיתת אמן לתלמידי המחלקה למוסיקה של המרכז לאמנויות. ארבל, במקור תושבת כפר אוריה הגיעה בליווי להקה והסדנה כללה הופעה של הלהקה ועסקה בנושא האלתור במוסיקה, על מה חושבים בזמן אלתור, לאלה אלמנטים מוסיקליים ניתן להתייחס בזמן האלתור והצגת האלתור כסיפור.

לאחר מספר קטעים שביצעו סיון והלהקה, עלו חלק מתלמידי המחלקה לאלתר בעצמם בהנחייתה של סיון. המשתתפים נהנו מאוד והביעו הערכה רבה ללהקה, כמו גם לתלמידים שעלו לנגן.

"זו הייתה חוויה מאוד מרגשת עבורי", אמרה סיון ארבל בסיום הסדנה. "לחזור למקום שבו צמחתי מבחינה אמנותית ומקצועית ולפגוש את המורים שכיוונו אותי למוסיקה זה סוג של סגירת מעגל. היה כיף לראות ולשמוע את הילדים מנגנים ומביעים עניין רב במה שאנחנו עושים".

ארבל המשיכה לאחר שירותה בצבא ללימודי מוסיקת ג'אז באוניברסיטת דבלין באירלנד. לאחר שסיימה את התואר המשיכה לניו יורק שם היא נמצאת בשנתיים האחרונות ומשתלבת בפרויקטים מוסיקליים שונים. במסגרת חופשה בת שבועיים בארץ קיימה את כיתת האמן ב'יד חריף'.

"הלהקה ביצעה קלאסיקות מוכרות בג'אז בפרשנות מקורית, תוך כדי הפגנת יכולת אלתור ברמה גבוהה, תקשורת בזמן אמת על הבמה ויכולות מוזיקליות גבוהות ביותר", מסר מנהל 'יד חריף', טל בן אור, "ראוי לציין את חברי ההרכב, דניאל וויס על הגיטרה, שרון פטרובר על התופים וליאור עוזרי על הבס. שמחנו לארח אמנית משלנו בסדר גודל שכזה. זה היה מפגש מעורר השראה, מעניין ומלמד מאוד".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?