דלג לתוכן העמוד
יום שני, 19 בנובמבר 2018
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כתבת הפלילים של גל"צ: בלהב 433 לא מתכוונים לתת לדדון לרוץ בבחירות

שבתרבות בצור הדסה: הדס שטייף (מימין)

כתבת הפלילים של גלי צה"ל, הדס שטייף, התראיינה במסגרת "שבת תרבות" שהתקיימה בצור הדסה ואמרה כי ביחידה להב 433 נחושים שלא לאפשר לראש המועצה האזורית מטה יהודה המורחק, משה דדון, להתמודד בבחירות הקרובות. (לסרטון לחץ כאן)

שטייף התראיינה באירוע "שבת תרבות" של אנשי התקשורת שלום וורד ירושלמי שהתקיים לראשונה בצור הדסה ביוזמת הוועד המקומי.

בתגובה לבקשת "בקיצור" התייחסה שטייף למעמדו של דדון במסגרת חקירת פרשת "מטה יהודה": "אני מכירה את חומר הראיות בכתב החשדות כנגד אדון דדון, הוא מסתובב כבר שנתיים עם העננה הזו מעל ראשו, ולפני כחודש נעצר שוב בחשד לשיבוש. זו תולדה של הזמן הארוך שלוקח מיום המעצר הראשון ועד גיבוש כתב אישום. הזמן הזה מאפשר לאנשים להמשיך ולפעול כי הם בעצם בחוץ... גרוע מזה, אנחנו ערב הבחירות לרשויות המקומיות. ראשי הרשויות (החשודים בפלילים, י.ר.) שנמצאים היום וחושבים שהם ירוצו לקדנציה נוספת, לא רק אדון דדון אלא גם מרים פיירברג ואחרים, אני רק אומרת מה שאומרים בלהב 433: שיוציאו כסף ושירוצו ונראה בסוף”.

לדבריה, מבחינת החוק, במידה ולא מגישים כתב אישום כנגד ראש רשות מקומית הוא יוכל להתמודד שוב, אבל בלהב 433 לא מתכוונים להשאיר את דדון ללא כתב אישום. “אם יוגש כתב אישום או שיש המלצה לכתב אישום הוא לא יוכל לרוץ...”.

בהתייחסות אחרת היא הציגה כדוגמא את ראש המועצה המקומית אור יהודה, דוד יוסף, שהתחיל קמפיין בחירות ולבסוף נאלץ הפסיק אותו. “המשטרה פועלת לפי חומר שיש בידיה...בידי להב 433 יש אין סוף עדויות כנגד ראשי ערים מכהנים, אין סוף, אני לא יודעת שזה יבשיל לכדי חקירה, זה לוקח זמן, גם בכפר סבא תכנן ראש העיר לרוץ שוב...”.

בהתייחסה לזיכוי המפתיע של ראש ועד העובדים בנמל אשדוד, אלון חסן אמרה שטייף: "ב-433 קיבלו מאוד קשה את הזיכוי של אלון חסן, מאוד קשה, אבל אל תשכחו שיש גם ערעור...לפעמים בתי המשפט מתייחסים לחומרים אחרת שמתייחסים להם בחקירות...מה שתמוה שהחקירות האלה מלוות על ידי פרקליטים מפרקליטוות המדינה...בואו נחכה לערעור...זה לא סוף הדרך".

היא הכחישה כי יש הדלפות מלהב 433 ואמרה כי יש מקורות אחרים מהם היא שואבת חומר ובהם עורכי הדין של החשודים. “מאז הפוליגרף אף אחד לא מוציא הגה (בלהב 433, י.ר.)...קודם לכן היה מפכ"ל בשם יוחנן דנינו שהיה המדליפן".

שטייף גם טוענת כי הסכם עד המדינה עם מקורבה של אשת ראש הממשלה, ניר חפץ, הביא לכך שבידי המשטרה יש חומר מוצק כנגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. בתיק 1000, בתיק 2000, ניר חפץ תיווך בין נוני מוזס לנתניהו, ידע לתת את מה שצריך לתת...קשה לי לראות שאין כתב אישום בפרשה זו".

בהתייחסות לתביעת הדיבה של השדרן נתן זהבי כנגדה, לאחר שטענה כי הוא הטריד מינית אותה ונשים אחרות, היא ציינה שהיא "ישנה בשקט" והיא בטוחה בצדקת טענותיה.

באירוע "שבתרבות" נכח גם יו"ר הוועד המקומי בצור הדסה והמועמד לראשות המועצה, שלומי מגנזי שהגיב על הדברים: "אני שמעתי שהדס שטייף אמרה שמשה דדון לא ירוץ לקדנציה נוספת. אין ספק שהשאלה אם דדון מתמודד או לא היא שאלה מאוד מעניינת. אם משה דדון לא מתמודד, השאלה אם אני לוקח את הבחירות האלה היא מאוד בטוחה, כלומר אני לוקח את הבחירות האלה. הבייס שלי הוא שלי, יש לדדון את הבייס שלו שאומרים לי, אם דדון לא מתמודד אנחנו תומכים בך, אנחנו לא תומכים ביוסי, אנחנו לא תומכים בניב ויזל. אם אני מתבסס על הבייס שלי ואם דדון לא מתמודד, אני מקבל את הבייס שלו, אני לקחתי את הבחירות, חד משמעית".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?