דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 15 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כתב אישום לצעירה שנעלה כלב ברכבה

אילוסטרציה

משרד החקלאות הגיש הבוקר לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום בגין השארת כלב ברכב בימי הקיץ באופן המסכן את חיי הכלב.

הנאשמת, בשנות ה-30 לחייה, תושבת חיפה, הגיעה לקניון שערי הצפון יחד עם הכלב שבבעלותה. היא החנתה את רכבה בחניון והלכה לקניון, בעודה מותירה את הכלב שבבעלותה לבדו ברכב לא מונע, וללא שתייה זמינה. הכלב שהה לבדו ברכב הסגור כ-45 דקות, כאשר הטמפרטורה בחוץ עמדה על 33 מעלות צלזיוס. הודות לערנותו של עובר אורח, מקרה זה לא הסתיים באסון.

עובר האורח דיווח על המקרה ועד מהרה הגיע למקום צוות של כיבוי אש שפרצו לרכב על מנת להציל את חייו של הכלב. הנאשמת הגיעה לרכבה בחלוף שעה מרגע עזיבתה, רק לאחר שהמשטרה יצרה עמה קשר. במסגרת כתב האישום, ביקש משרד החקלאות להגביל את הנאשמת מלהחזיק כלבים בעתיד.

במשרד החקלאות מדגישים כי הקיץ הישראלי שמאופיין בימי שרב קיצוניים, לחות מהבילה וטמפרטורות גבוהות, גורם לטמפרטורה ברכב לא מונע לעלות מרגע לרגע. על כן מבקשים במשרד מהציבור לקחת את בעלי החיים עימם, כל פעם שעוזבים את הרכב. בעל החיים לא יכול להישאר במכונית, הטמפרטורה הגבוהה ללא מים עלולה להביא למותו, בדיוק כפי שיכול לקרות לנו.

הממונה על התביעות במשרד החקלאות, עו"ד אורי סירוטה: "בדומה לתופעה המחרידה של שכחת ילדים ברכב, קיימת תופעה קשה של הותרת בעלי חיים ברכב ללא השגחה באופן שעשוי לסכן את חייהם ולגרום להם סבל רב, בפרט בימים חמים ותחת השמש הקופחת. כאשר מדובר בבעלי חיים, פעמים רבות לא מדובר בשכחה, אלא בבעלים שמשאירים את בעלי החיים באופן מכוון ברכב, למשל לסידורים שהעריכו שייקחו זמן קצר, וממעיטים בסיכון אותו הם נוטלים. כפי שברור כי אין להותיר ילדים ברכב, כך גם לגבי בעלי חיים".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?