דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 16 ביוני 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

כ-2 מיליון שקלים הושקעו השנה בשיפוץ מתקני דת במטה יהודה

המקוואות ייראו כמו ספא יוקרתי. מקווה משופץ במטה יהודה

כ-2 מיליון שקל הושקעו במהלך שנת 2018 בשדרוג ושיפוץ מבני דת במטה יהודה – כך עולה מסיכום שנתי שערכה המחלקה לשירותי דת באגף חברה ונוער של המועצה האזורית מטה יהודה. כמחצית מהסכום הושקע בשיפוץ מקיף של חמש מקוואות במושבים: נחם, צפרירים, גפן, רמת רזיאל וגבעת יערים. בימים אלו נמצא שיפוץ המקווה בנס הרים בשלבי סיום.

כ-200 אלף שקל הושקעו בשיפוץ בית העלמין בנס הרים: לצד שיפוץ המבנים הקיימים נבנו שירותים חדשים, ומבנה חדש אשר יהווה מקום מכובד לטקס הפרידה של בני המשפחה מיקיריהם. המועצה עתידה לפתח גם את בית העלמין במושב תירוש.

כמו כן, הוקמו מתקני גניזה בארבעת בתי העלמין האזוריים (נס הרים, גיזו, שריגים ותירוש) אשר פותרים מצוקה קשה ביישובי המועצה ונותנים מענה ופתרון הולם לכל נושא השלכת הגניזה במקומות שונים. בורות הגניזה הישנים שהתמלאו נאטמו, ובמקומם הציבה המחלקה לשירותי דת מתקני גניזה מכובדים השומרים על נראות בתי העלמין ועל קדושת הגניזה.

עוד פרויקט שקודם השנה במרץ הוא שיפוץ והרחבת תוואי העירוב בחלק מהיישובים, בסכום של למעלה מ-150,000 שקל. בעקבות התרחבות של בתי עסקים השונים במועצה נוספו משגיחי כשרות חדשים, והם אמורים לאכוף נהלים לייעול מתן ההכשר והידורו. המחלקה הזמינה את כל בעלי העסקים השונים המעוניינים בקבלת תעודת כשרות לתאם ולקבל מענה מהיר ויעיל, החל מפתיחת תיק העסק ועד למתן קבלת תעודה.

ליאור אמויאל, מנהל המחלקה לשירותי דת באגף חברה ונוער של המועצה האזורית מטה יהודה: "המועצה עושה כל שביכולתה לקדם ולשדרג את מערך שירותי הדת לתושבים הוותיקים והחדשים כאחד. המועצה נמצאת בימים אלו בעיצומם של הרחבות בתי כנסת ביישוב צור הדסה, אשר גדל ומתרחב. כלל העבודות מבוצעות בשיתוף האגף לתפעול ופיתוח במועצה ובהשתתפות המשרד לשרותי דת".

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "מלבד שיפוץ והוספת מתקנים, שמנו דגש משמעותי על הנראות של מבני ומתקני הדת. מי שיגיע למקוואות שאנו משפצים יחשוב שהגיע לספא יוקרתי, וכך היינו רוצים שהתושבים הדתיים שעושים שימוש במתקנים הללו ירגישו בכל פעם שהם נכנסים בשעריהם. זוהי מלאכה יום יומית, שתימשך ביתר שאת גם ב-2019".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?