דלג לתוכן העמוד
יום שני, 04 ביולי 2022
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"לא חלמתי להיות טייס קרב"

ביום רביעי 22 בדצמבר 2021, התקיים טקס סיום קורס טיס מספר 183 בבסיס חיל-האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי טיסה לבוגרים וביניהם גם סגן י' מאחד היישובים במועצה האזורית מטה יהודה.

את קורס הטיס סיימו 39 חניכים, מתוכם 35 גברים וארבע נשים, אשר עמדו על רחבת המסדרים במעמד קבלת כנפי הטיסה. הבוגרים והבוגרות סיימו את קורס הטיס בתום הכשרה מקצועית בת שלוש שנים בבית הספר לטיסה, בסיומה הצטרפו לחוד החנית של צה"ל ויובילו את הפעילות המבצעית של חיל האוויר בשנים הבאות.

מסדר זה הינו המסדר האחרון בראשות מפקד חיל-האוויר הנוכחי, אלוף עמיקם נורקין, שסיים את קורס טיס 113 כחניך מצטיין וקיבל את כנפי הטיסה שלו מראש הממשלה דאז יצחק שמיר ז״ל.

סגן י', בן 21, תושב המועצה האזורית מטה יהודה סיים את קורס הטיס במגמת קרב. לסגן י' ארבעה אחים, הוא למד בבית ספר תיכון בלוד והרחיב מגמות פיזיקה ומדעי המחשב. היה פעיל בתנועת הנוער "בני המושבים" במשך שלוש שנים, בצעירותו היה מתאמן אקרובטיקה וכיום אוהב לטייל, לרכב על אופניים

״לא תמיד חלמתי להיות צוות אוויר, אך עם תחילת המיונים והגיוס לקורס הטיס הבנתי שזה המקום שלי", סיפר סגן י' , "התאהבתי בתפקיד בסוף שבוע הקליטה הראשון״. חוויה שזכורה לו במיוחד בקורס היא הניווט המסכם בשלב הבסיסי, ״חוויה מאוד מעצימה ומרגשת״. 

הטקס התקיים במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, ראש הממשלה, מר נפתלי בנט, שר הביטחון, מר בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקדים נוספים ומשפחות הבוגרים.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?