דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 21 בינואר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לא מבין למה לא כולם רצים להיות מורים…

שם: נועם רגב

גיל: 35

מגורים: צור הדסה

מצב משפחתי: נשוי למיטל אבא של איתמר (8) שחר (6) וכליל (4)

מורה בבי"ס: קרוב

מקצוע הלימוד: מחנך בכיתה ב', מלמד הרבה מקצועות - שפה, חשבון, תורה, משנה, שירה, סיפורת, ציור ואומנות, תנועה, מיתולוגיה, גאוגרפיה, זואולוגיה, בוטניקה, היסטוריה, מיתולוגיה, גאומטריה, כלכלה ופיזיקה. והכי חשוב דרך ארץ.

ותק בהוראה: 9 שנים

המוטו שלי כמורה: לא מבין למה לא כולם רצים להיות מורים… מה יותר מעניין ומרגש מזה?

הדמות החינוכית שהכי השפיעה עלי: המורה למתמטיקה שלי מכיתה י"ב, המחנך יאנוש קורצאק, א.ס ניל, הפילוסוף רודולף שטיינר.

הכי חשוב בלימוד הדור הצעיר: כשמדובר בגילאים הצעירים (ובפרט בגיל היסודי) לדבר אל הילדים בגובה הלב - פחות בגובה העיניים, פחות אל הראש, פחות אל החשיבה המופשטת וההבנה ההכרתית - יותר אל הדמיון, אל הרגש, אל החוויה, אל התנועה, היצירה, המשחק והצחוק. חומר הלימוד בשבילנו הוא לא יותר מאשר כלי או אמצעי לתת מענה מדוייק לעולמו הפנימי של הילד המתפתח. אני משתדל יום יום להעמיק את ההיכרות שלי עם נשמות הילדים שבכיתתי, ולמלא את הלב באהבה לכולם. אני מאמין כי זה הבסיס ומתוכו כבר ינבעו כל יתר הדברים.

הכי חשוב לי כמורה בימי הקורונה: חשוב לי שהילדים יחוו ויפנימו את הבטחון והאמונה באדם ובעולם. שירשו לעצמם להיות שמחים וחיוניים. שתתעצם בהם תחושה חזקה שבעולם שלנו יש טוב מוחלט, והוא חזק מכוחות הרוע. שהכל שייך להכל, שבעולם יש צדק ולא כולם מושחתים ושקרנים, שהעולם מלא ביופי ואפשר לפקוח את העיניים וללמוד לראות אותו.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?