דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 19 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

להחזיר עטרה ליושנה במגזר הערבי

                           
ש"ס מנסה את כוחה ביישובים הערביים. בשבוע שעבר התקיימו שני כנסים של ש"ס ביישובים עין ראפה ועין נקובא. מטעם ש"ס הגיעו יו"ר הסיעה ח"כ מיכאל מלכיאלי, וסגן שר הפנים ח"כ יואב בן צור, שהוא גם מחזיק תיק המגזר הערבי בש"ס.

בבחירות 1992, לפני 30 שנה בדיוק, קיבלה ש"ס כ-80 אחוז מן הקולות הכשרים ביישובים אלה. בשלוש מערכות הבחירות האחרונות לא קיבלה ש"ס בעין ראפה ולו קול אחד לרפואה ואילו בעין נקובא הצביעו עבור ש"ס 4-3 קולות בלבד. בניסיון לשחזר את התמיכה הופקד ח"כ בן צור על השבת האמון בין המפלגה ובין הציבור הערבי.
הכנס בעין נקובא התקיים בביתו של סברי אבו הייכל, בנוכחות יו"ר הוועד המקומי, סולימאן עוודאללה, חבר הוועד, מאהר עבדאללה ומכובדים מהיישוב. בכנס שנערך במתנ"ס בעין ראפה נכחו יו"ר הוועד זכריה ברהום, נציג היישוב במליאה, יוסף ברהום, ראשי משפחות ועוד. בכנסים נכח גם סגן ראש המועצה האזורית מטה יהודה, בני אלירז.

הנושאים שעלו בשני המפגשים היו די דומים ועסקו בקידום תכניות המתאר המקומיות, בית העלמין, מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים, הקצאת מגרשים, חינוך, תשתיות, תרבות ועוד. הדוברים דרשו לקבל תמיכה וגיבוי ממשרדי ממשלה וטענו כי התחושה היא שהם נלחמים במועצה האזורית ובמשרדי הממשלה כדי לקבל את זכויותיהם כאזרחים.
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?