דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 15 ביוני 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

להקות המחול והג'אז של יד חריף זכו במקומות ראשונים

מקום ראשון בפסטיבל לילות לבנים, סנט פטרסבורג. להקת המחול של יד חריף

הישג מרשים למרכז לאמנויות 'יד חריף' של מועצה אזורית מטה יהודה. להקת המחול של המרכז לאמנויות ממטה יהודה קצרה את המקום הראשון במחול מודרני בפסטיבל "לילות לבנים" ברוסיה והרכב ה"ביג בנד" זכה במקום ראשון בתחרות הארצית "אור צעיר".

מדי שנה מוציא 'יד חריף' משלחות בתחומי המחול והמוסיקה אשר לוקחות חלק בפסטיבלים באירופה. השנה יצאה לסנט פטרסבורג משלחת בת 13 רקדניות ושלושה אנשי צוות כדי להשתתף בפסטיבל לילות לבנים.

פסטיבל לילות לבנים, מתקיים בסנט פטרסבורג בחודשים מאי-יולי וכולל מגוון של מופעים וקונצרטים של מוזיקה קלאסית, אופרות ובלט בכיכובם של אמנים מהשורה הראשונה מרוסיה ומהעולם. גם להקות וזמרים ידועים מרחבי העולם מגיעים להופעות קיץ בסנט פטרסבורג. הפסטיבל הוא חגיגה המונית המושכת מאות אלפים להופעות מוזיקה, משט של סירות בנהר, מופע מרהיב של זיקוקי דינור ועוד.

במסגרת הפסטיבל מתקיימת גם תחרות של להקות מחול אשר השנה השתתפו בה להקות מכמה מדינות. "ההישגים הגיעו בעקבות ההכנות המצוינות שעשו הבנות", מספרת שירי כץ, מנהלת המחלקה למחול שעמדה בראש המשלחת. "הבנות עבדו קשה מאוד ולמדו רפרטואר של ריקודים שעונה לדרישות של הפסטיבל, מתוך מחויבות גדולה. נסענו ללא יומרות כי הבנות צעירות יחסית וללא ניסיון בינלאומי כך שהמטרה הייתה לעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר, לרכוש ניסיון וליהנות ככל האפשר. כאשר הגיעו התוצאות מהתחרויות הגאווה הייתה בשמיים".

לקראת היציאה לפסטיבל התקיים מופע הרצה בפני ההורים ותושבי מושב נווה מיכאל שאירחו את הלהקה. "לפני שאנו יוצאים לייצג את מטה יהודה ומדינת ישראל אנו דואגים לשתף את ההורים בהכל", מוסיף טל בן אור, מנהל 'יד חריף'. "זה חלק מתפיסת העולם שלנו שאין חלוקה לרקדנים, צוות והורים אלא יש איחוד כוחות והבנה של הדברים ומה נדרש מכל אחד".

את המסע לסנט פטרסבורג סיימה להקת המחול במיני פסטיבל שאירגנה הקונסוליה הישראלית במקום, גם שם זכו הבנות לתשואות רמות.

מקום ראשון בתחום הג'אז. הרכב ה'ביג בנד' של יד חריף בניהולו של דוד אלפנדרי


הישג לביג בנד

 

גם בקונסרבטוריון של 'יד חריף' לא שוקטים על השמרים ובמסגרת התחרות הארצית "אור צעיר" שהתקיימה באור יהודה הגיעו תלמידי 'יד חריף' להישגים מרשימים. במסגרת התחרות מתמודדים סולנים והרכבים בסגנונות המוסיקה השונים. צוות השופטים השנה מנה את המוסיקאים שם טוב לוי, קורין אלאל וענת פורט.

על ההישגים המרשימים מעיד גם מבנה התחרות אשר בנויה משלב מוקדמות בו משתתפים מאות סולנים ועשרות הרכבים ומתוכם עולים מעטים לגמר.

לגמר הג'אז עלו ששה הרכבים מכל רחבי הארץ. בסגנון הג'אז זכה הרכב ה'ביג בנד' של 'יד חריף' בהדרכתו של דוד אלפנדרי במקום הראשון. ההרכב כולל את הנגנים: אסף כספי – תופים, יונתן שעל ועומר וולמן – סקסופון טנור, יותם הדר – סקסופון אלט, תומר רביב ואושרה כהן – חצוצרה, נועם קוקס ויועד בר נוי – גיטרה. ההרכב ניגן קטע שהולחן על ידי אלפנדרי בשם "Dance of the damned” .

לשלב הגמר בתחום המוסיקה הקלאסית עלו ארבעה נגנים מ'יד חריף' ובהם הדר קרפ, תלמידת הכינור של המורה אריאלה מגידו, אשר זכתה בציון לשבח על נגינתה ובמקום השני בתחרות. לגמר הג'אז עלו שני נגנים וזמרת אחת, נגן החצוצרה ערן טימור אשור, תלמידה של טל אברהם, והזמרת , רוני כהן,תלמידתה של רונית שפי, זכו בציון לשבח ובמקום שני.

"התחרות הייתה נקודת ציון לאחר תהליך ארוך של השקעה ומחויבות רבה מצד התלמידים, המורים, ההורים והנהלת המרכז", אומר מנהל הקונסרבטוריון, עומרי מונטה, "התלמידים שלנו שואפים למצוינות, תוך הבנה שהמורה דורש מעצמו את מה שהוא דורש מהם".

"כל שדרת כוח האדם ב'יד חריף' עובדת מתוך ערכים משותפים והבנה שאמנות נלמדת באמצעות ערכים ודוגמה אישית", מסכם טל בן אור. "כך אנו נותנים מקום ליצירה של כל ילד וילדה במטה יהודה".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?