דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 09 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

להתפנק דרך הרגליים

המדריך המלא לפדיקור ביתי שיסביר לכם את כל הסודות הקטנים של טיפוח העור והציפורניים בכפות הרגליים

התמונה באדיבות תפוח טכנולוגיות

כל החורף הסתתרו כפות הרגליים בנעליים סגורות והמתינו בסבלנות לקיץ, אז ייחלצו מהחשיכה אל אור השמש ואל המבטים הבוחנים.

נהוג לומר כי דווקא כפות הרגליים, שרחוקות מטווח הראייה היומיומי שלנו, ראויות לטיפול מיוחד, בפרט שהן אלו הנושאות את כל כובד המשקל יום אחר יום וסובלות מפעולות כמו עמידה, הליכה וכל פעילות גופנית אחרת המאמצות אותן ועלולות לגרום להופעת יובש, לעור קשה, לעייפות ולנפיחות. בקיץ כמובן נוספות לכל אלה גם תופעות לוואי כגון הזעת יתר וריחות לא נעימים.

למי שלא מעוניינות להמתין לתור של הפדיקוריסטית השכונתית, הנה כמה הנחיות שיאפשרו לבצע בעצמכן פדיקור ביתי: זה נוח (אין כמו בבית), זה קל (נסו ותיהנו), זה נעים וזה בעיקר כיף.

אז רגע לפני שהאצבעות מבצבצות מבעד לסנדלים פנקו את עצמכם בפדיקור הום מייד.

 

בטיחות לפני הכל

 

ראשית יש לזכור כי השימוש בכלים (הפצירות והצבתיות) וכל מה שבא במגע עם העור הוא אישי ואין להשתמש בציוד האמור על בני משפחה אחרים - אלא אם הכלים הללו עברו חיטוי ועיקור כדי למנוע הדבקה של נגעים מאדם לאדם (למשל פטרת).

המגמה העולמית בטיפולי הפדיקור היא דווקא להימנע מהשימוש בסכינים ולהחליפם בחומרים ממיסים, אותם ניתן לרכוש בפארמים ובמכונים המקצועיים השונים. המגמה הזאת נובעת מתוך ההבנה כי הסרת העור הקשה (קאלוס) המהווה שכבת הגנה הכרחית לגוף נוטה, למעשה, להצמיח מחדש שכבה עבה יותר.

 

פדיקור ביתי: שלב אחר שלב

 

• מרחו מרכך עור על קשת העור שמסביב לציפורניים ודחפו בעדינות את העור עם דוחף עור ייעודי בכדי להגדיל את לוחית הציפורן. את עודפי העור יש להסיר בעדינות יתרה – זהירות לא לפצוע - עשו זאת בעזרת צבתית עור ייעודית.

• עתה, גזרו את הציפורניים בקו ישר, והקפידו שלא לקצוץ אותן יותר מדי – כלומר יש להשאיר מעט קצה חופשי (פס לבן בקצה הציפורן) של כ-3 מ"מ לערך בכדי להימנע מציפורן חודרנית ובכדי למנוע אפשרות של חדירת פטרת מתחת לציפורניים.

• עצבו את צורת הציפורניים בעזרת פצירה, מומלץ לבחור בשייפ מעוגל, בעיקר בזוויות החיצוניות של הציפורניים בכדי למנוע הופעתה של ציפורן חודרנית.

• הסירו בעדינות בעזרת בלוק את שכבת השומן שעל הציפורן ואחר כך הבריקו אותה בעזרת פצירת הברקה.

• מרחו ועסו את כפות הרגליים בפילינג ייעודי לכף הרגל והסירו בעזרתו את עודפי העור היבש - הקפידו במיוחד על אזור הקרסול וצדי כף הרגל.

• לבעלי עור קשה וגס בעקבים - מומלץ להקפיד על שיוף כפות הרגליים ברספל (משייף) פעמיים עד שלוש בשבוע. ניתן ורצוי להשתמש גם בפילינג גרגרי או בפילינג ים המלח לפני הכניסה למקלחת,והכי חשוב - להקפיד הקפדת יתר על השימוש בקרם רגליים המיועד לריכוך העור.

• הסירו שאריות של לק ישן. השתמשו במסיר לק נטול אצטון, היות וזה מייבש את הציפורניים ואת העור שמסביבן. כדי להקל את המלאכה, הספיגו פיסת צמר גפן במסיר לק, עטפו ציפורן אחת והמשיכו לציפורן הבאה. כשכל הציפורניים עטופות הניחו להן לספוג את מסיר הלק במשך דקה-שתיים, ואז הסירו את פיסות צמר הגפן תוך הפעלת לחץ קל.

• שייפו את הציפורניים כשהן יבשות. זה יקל על תהליך עיצובן. הקפידו לשייף בתנועות עדינות לכיוון אחד – תנועות של הלוך ושוב פוגעות בציפורן ועלולות לשבור אותה. וכשגוזרים אותן השאירו 3 מילימטר של אורך, כדי למנוע מצב של ציפורן חודרנית. לאחר הגזירה אפשר לשייף בפצירה לגימור הרצוי.

• פנקו את הקוטיקולה. לעור המקיף את הציפורן יש תפקיד: מטרתו למנוע חדירה של גורמים לא רצויים העלולים לפתח זיהום מתחת לציפורן. העור הזה עדין ולכן לא גוזרים אותו ולא דוחפים, אלא מעסים תוך הדיפה קלה מאוד של העור כלפי חוץ. חשוב לעשות זאת בעדינות רבה, בתנועות מעגליות קטנטנות, במקלון עץ המיועד למטרה זו. אם אין לכם סבלנות או זמן להתעסק עם זה, אל תחפשו קיצורי דרך ועברו הלאה.

‬• זהירות קיץ!!!! חשוב לזכור כי רוב הפטריות בעור ובציפורניים נגרמות עקב הדבקה. לכן, יש להקפיד על נעילת נעלים במקומות ציבוריים (בריכות שחיה, מקוואות, מקלחות משותפות) וכמובן לא לשכוח לייבש היטב את כפות הרגלים ובין האצבעות בעזרת מגבת אישית.

 

סייעו בהבאת הטיפים: גל אלטמן המדריך הראשי בחברת CHIC תמרוקים, חני אטיאס המדריכה בחברת ORLY וסיגל קדם המדריכה המקצועית במותג תפוח טכנולוגיות.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?