דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

הרפתקה משפחתית בבית הקונטיינרים

משפחת מגנס בביתם בלוזית

המושג "בית הקונטיינרים" עשוי להעלות כל מיני דימויים ובהם גם קופסאות מרובעות, שמרנות ואוכל של מסעדת פועלים. אך הדבר האחרון שאתם יכולים לצפות לו בבית הזה הוא מחשבה מרובעת, גישה שמרנית ומזון מתועש.

"בית הקונטיינרים" הוא פרי מעשה ידיהם של בני הזוג סיגל ואיליה מגנס, אשר מתחרים זה בזה במידת ההרפתקאות שעברו עליהם בשנים שחלפו, עד שנפגשו והקימו משפחה.

סיגל גבע-מגנס, למדה עיצוב תעשייתי אך העדיפה לבלות את ימיה בעיצוב של הרפתקאות. בין השאר בילתה לבדה שנה תמימה בערבות הפראיות של אוסטרליה כשהיא רכובה על אופנוע (שלושה מהם הוחלפו במהלך הטיול). את השנה הזו היא סיימה בתאונת דרכים קשה אשר הותירה אותה נכה 100%. במשך שנה שבה החלימה מפצעיה, כתבה את החוויות מהמסע בן 27 אלף הק"מ אותן פירסמה בספר 'סוף העולם שמאלה', המתאר את חוויותיה בדרכים, התמודדותה היומיומית עם הקשיים ומפגשיה האישיים והמסע הפנימי.

מאוחר יותר יצאה למסע נוסף, גם הפעם לבדה, ובילתה במשך חודשים כשהיא נוהגת בג'יפ לאורך חופיו של הים השחור וחוצה מדינות ותרבויות.

סיפור חייו של בן הזוג, איליה, מרתק לא פחות. בגיל שנתיים חצי הוא הוברח לישראל על ידי אמו שנמלטה מאביו האמריקאי, ובגיל ארבע הוא נמלט מאביו שביקש לחוטפו בחזרה לארה"ב מגן הילדים שבו שהה.

הוא גדל בירושלים ולא הצליח להשתלב באף בית ספר. לקראת הגיוס החליט להיות "ילד טוב" והתגייס לשייטת 13, שם השלים שירות מפרך ועמוס בהרפתקאות מסמרות שיער, ומאוחר יותר אף שירת במילואים במסגרת היחידה.

לאחר השחרור הוא למד אמנות ב'בצלאל' ופיתח את כשרונו המוזיקלי באופן אוטודידקטי, נסע לאירופה והתפרנס כנגן רחוב במשרוקית, התגלגל ברחבי אירופה עד שהכיר צעירה דנית אשר ילדה לו בן, והשניים הקימו משפחה בקופנהגן, שם חי במשך 12 שנים, והתפרנס מעשיית מוזיקה לסרטים וכנגן רחוב.

ייצר ההרפתקנות שלו הוביל אותו לנטוש את דנמרק, לטוס לאפריקה בלא לדעת מה יעשה שם, השתלב בעשיית סרט על בניית תופים, אחר כך חזר ללונדון, והתפרנס כנגן רחוב ומשם טס לאי איביזה (“מצאתי את גן עדן") שם התפרנס כמוזיקאי באירועים במשך שנתיים וחצי, עד שהחליט שגם מגן עדן צריך לצאת, וחזר לישראל כדי לחשוב איך הוא ממשיך.

במהלך השנה שאיליה שהה בישראל הוא הכיר באמצעות חבר משותף, העיתונאי וההרפתקן צור שיזף, את סיגל, והשניים הפכו לבני זוג ובתוך שלוש שנים היו להם שלושה ילדים.

מאפה - סיגל מגנס

מכיוון שמדובר בזוג לא שגרתי ומאוד יצירתי, גם האופן שבו בנו את ביתם בהרחבה במושב לוזית היה כזה. אחרי שההצעה הראשונה של איליה, לבנות בית מבוץ וקש, נשללה על ידי סיגל, צץ הרעיון לבנות בית ממכולות שקסם לשניהם. התכנון ארך לאיליה שנה שלמה, שבה תכנן כל פרט, והקים את הבית בתוכנת תלת-ממד שבחנה את האופן שבו הבית נראה מכל פינה.

שטח הבית 265 מ"ר והוא כולל מרתף בטון ומעליו שתי קומות. הבית כולו בנוי מארבע מכולות שנבחרו בידי הזוג, הועמסו והונחו במבנה שתוכנן מראש. הם השתמשו בכל המכולה, כולל רצפת העץ היפהפייה שלה, שממנה נוצר המטבח בבית.

כיום סיגל היא מדריכת טיולים, בעיקר במרכז אסיה, ואיליה עוסק במוזיקה ובציור. במהלך פסטיבל האוכל, השניים יחד עם שלושת ילדיהם (שפעילים מאוד באירוח הביתי) יארחו בביתם המשקיף אל נוף קדומים נפלא של שפלת יהודה, סדרה של אירועים בסופי שבוע ובשבתות.

באירועים יספר איליה את סיפור חייו המרתק מלווה בנגינה על מבחר כלי נשיפה, הקשה ופריטה מתרבויות שונות והערב מלווה בארוחה עשירה עם מאפי הבית, מעשה ידי סיגל.

האירועים יתקיימו בימי חמישי (6.8, 13.8, ) בשעה 18:00, ובימי שבת (8.8, 15.8) בשעה 18.00. ב-21.8 תתקיים חגיגת מוזיקה סוחפת יחד עם המוזיקאים ניצן פרי ועדי ארנון, אשר ינגנו וישירו עם איליה מוזיקה ממרוקו ועד יוון, צרפת, וניגוני הצוענים. (קונצרט בסבב אחד או בשניים, על פי ההנחיות טרום האירוע)

 

בית הקונטיינרים, רח' האשל 650, לוזית, כל האירועים מותנים במינימום 20 איש ובהזמנה מראש עד יומיים קודם, טלפון

052-8895906 / 6943332- 052.

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?