דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 02 במרץ 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לזכרו אלי אפרים ז"ל

לפני שבועיים נפטר אלי אפרים, בן מושב אבן ספיר. אלי היה איש משפחה למופת, אדם נדיב, רב פעלים, שתמיד דאג למשפחתו ולסובבים אותו. הוא הפעיל את הצרכניה במושב שבזכותו הפכה ל"פרלמנט" של אבן ספיר.

אלי נולד ב-1955, בן למשפחת אפרים הענפה ומראשוני הבנים שנולדו באבן ספיר. הוא נקרא ע"ש סבו, שנפל מידי מחבלים בזמן ששמר על המושב הצעיר.

את אלי הכרתי כשעברתי לגור במושב, לפני יותר מ-20 שנה. זה התחיל מקניות בצרכניה והפך לידידות קרובה ולשיחות ארוכות על אין סוף נושאים.

הוא היה אוהד של קבוצת הכדורסל 'הפועל ירושלים', מה שנקרא אדום בנשמה. אין משחק של הפועל שהוא לא הלך אליו, "אדום בנשמה" זה אומר שגם כשהקבוצה הפסידה, ממשיכים ותומכים בה, זה חלק מהערכים שהחזיק בהם.
אלי היה פעיל במפלגת החקלאים צומת, גייס את משפחתו, יצא להפגין מול הכנסת והיה בין הראשונים שניגשו והציעו עזרה ותמיכה בתושבי מושב שדה עוזיה, שהמנהל הרס בו מבנים.

הייתה לו תפיסת עולם מגובשת לגבי מה חשוב בחיים. בשיחותינו הוא תמיד סיפר על רצונו לדאוג ולטפל במשפחה ובנכדים, עד שכולם יהיו מסודרים, זה היה נר לרגליו וכך פעל יום יום.

מעל לכל, אלי אהב ,העריץ וכיבד את רעייתו כרמלה אשר יחד גידלו משפחה לתפארת. רק לאחרונה שיפצו הוא ובנו את הצרכניה במושב והפכו אותה לאחת היפות במטה יהודה. הוא יחסר לי מאוד.


אבי אוחיון

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?