דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 20 ביולי 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"לייצר עבור כולם עתיד משותף"

 

ראש השנה מסמל התחלה. ראשית - מתוך חיבור לעבר ותקווה וחזון לעתיד. בראש השנה ובחגי תשרי, אנו מתמקדים באדם, במעשיו ובערכיו ובחיבור שלו למקום ולזולת. אני רוצה לחבר את הרעיונות הללו למקום בו אנו חיים.

ב-8 החודשים האחרונים אני עוברת מסע משנה חיים. חוויתי את מטה יהודה בנופיה וחשוב מכך באנשיה, בכל היישובים במועצה. עברתי מושב מושב, קיבוץ קיבוץ, כפר כפר ויישוב יישוב כדי להכיר מקרוב כל פינה, כל צורך וכל אדם. מסע מלא תובנות ותקווה הודות לאוצרות הקיימים פה - אדם ואדמה והחיבור ביניהם.

כדי לדאוג לאדם צריך לוודא שהאדמה עליה אנו חיים בריאה, פורחת ומשגשגת. כדי לייצר עתיד עלינו להצמיח את האנשים והנשים במטה יהודה לקהילות שעובדות יחד למען עתיד משותף, שחולמות ומממשות יחד - ברגעים של יצירה משותפת ושמחות, אבל גם ברגעים של קושי ומחלוקת. שם חוזקה של קהילה.

מטה יהודה מורכבת מקהילות מגוונות מאוד: מושבניקים, קיבוצניקים, בעלי נחלות, אנשי הרחבות, דיירים, יהודים, ערבים, צעירים, משפחות ובני הגיל השלישי. מגוון אותנטי ואנושי. היכולת לייצר עבור כולם עתיד משותף טמונה בהבנה הבסיסית שכולנו, על המגוון המיוחד שלנו, שווי זכויות וחובות.

טובת הכלל מתבטאת במענים רוחביים המשותפים לכולנו ומחייבים קדימות ומקצועיות בביצועם ובאופן קבלת ההחלטות. רק כך יקודם החינוך, יפותחו התשתיות, תונגש התחבורה הציבורית, יפותחו מקומות בילוי ותרבות ונייעל את שירותי התכנון והבנייה והשירות לתושב. במקביל, יינתן מקום ומענה לכל קהילה בהתאם לצרכיה וכיבוד מאפייניה, החל מהסדרות משקים וייצוג תושבים ובעלי עסקים מול מינהל מקרקעי ישראל, קידום דיפרנציאלי ביישובים, טיפול עומק בחינוך ותשתיות בכפרים הערביים, ליווי חקלאים או הרחבת מענים לצעירים במטה יהודה.

יופיו של הגיוון במטה יהודה יתאפשר באמצעות שינוי כללי המשחק! ראשית, בכך שטובת התושבים  כולם, היא ולא אחרת, עומדת לנגד עיני הנהגת המועצה ושנית, שהקהילות לא באות זו על חשבון זו, אלא זו לצד זו, תוך חיזוק ההיכרות וההכרה בכך שכולנו כאן כדי להישאר ולחיות יחד.

בכוונתי לפעול בנחישות לייצוג טובת התושבים באשר הם – בבית ומול רשויות המדינה. כראשת מועצה אפעל לחיזוק יכולתם של הוועדים המקומיים והאגודות לממש את תפקידם ואחריותם כלפי התושבים. ההנהגה המקומית בראשותי תקדם שיח מחבר ותפעל על פיו.

כעת אני חוזרת אליכם. התושבים והתושבות. היכולת שלנו לקדם את מטה יהודה תלויה בכם. פגשתי אתכם ושמעתי אתכם משוועים לשינוי הזה. כעת האחריות לכך גם בידיכם.

יש בידינו יכולת לייצר תקווה ממשית ולשפר את איכות חיינו. אין כאן הבטחה קונקרטית לכביש, הרחבה או היתר, זה לא מה שישנה את עתיד המועצה. יש כאן הבטחה רחבה יותר לניהול המועצה מתוך ערכים של אחריות, מקצועיות, שקיפות, שיוון, הבטחה לברית שנכרות בנינו למענינו, ולמען ילדינו.

שנה מתוקה, כתיבה וחתימה טובה לכל תושבי ותושבות המועצה!

 

הילה לנקרי-מיוסט

מועמדת לראשות המועצה האזורית מטה יהודה 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?