דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 06 באוגוסט 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לכל ניתוח יש גיל נכון

המנתחים הפלסטיים ממליצים: הצמדת אוזניים אחרי גיל 8, ניתוח אף מגיל 16 והגדלת חזה רק אחרי גיל 18

חודשי החופש הגדול מנוצלים על ידי בני נוער רבים לעריכת שיפורים במראה החיצוני שלהם. עולם הפלסטיקה מציע היום מגוון רחב של אפשרויות לשיפור בפגמים, אמיתיים או מדומים. עם זאת, רבים מההורים לא מודעים לכך שניתוחים פלסטיים הם אירוע שיש לו מגבלת גיל ומגבלת התפתחות גופנית.

לקראת עונת הקיץ מפרסם האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הנחיות חדשות לציבור ההורים בנושא ניתוחים פלסטיים לילדים ובני נוער.

 

הגדלת חזה – רצי להמתין עד 21

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית ממליץ לבצע הגדלת חזה רק אחרי גיל 18 וממליץ להמתין עד גיל 21 , שכן החזה עדיין נמצא בתהליך התפתחות ולא מגיע לגודלו המקסימלי. חשוב לדעת כי פעולה כירורגית עלולה לשנות את המהלך הטבעי של ההתפתחות הגופנית ולכן האיגוד מדגיש כי גם אם ההורים תומכים בניתוח, מומלץ לחכות ולבצע את השינוי רק עם תום תהליך הגדילה.

במקרים יוצאי דופן בהם קיימת אי סימטריה חריגה במבנה השדיים, העלולה לפגוע בתפיסת הגוף ובביטחון העצמי, ניתן לבצע את הניתוח לפני וגם זאת רק כאשר נשקלו כל האופציות והובנו הסיכונים על ידי הנערה והוריה.

 

אף אחרי גיל 16

באשר לניתוח פלסטי באף, בשל העובדה כי האף משלים את התפתחותו הפיזיולוגית לקראת גיל 16 ניתן לבצע את הניתוח לאחר ההגעה לגיל זה.

 

אוזניים אחרי גיל 8

ביצוע ניתוח להצמדת אוזניים בולטות, על פי חומרת המצב ניתן לשקול לבצע אצל ילדים ובני נוער, בגיל 10 ואף פחות מזה שכן התפתחות המבנה שלהן מסתיימת לקראת גיל 6-8. בהקשר זה ראוי לציין כי בעוד שילדות יכולות להסתיר אוזניים בולטות מאחורי שיער ארוך, אצל בנים הבעיה מתעצמת ומכאן חשיבותו של הניתוח.

 

השפעה פסיכולוגית

האיגוד מדגיש, כי ניתוח פלסטי יכול לחולל שינוי דרמטי ולהשפיע על תחושת הביטחון העצמי של ילדים ובני נוער, אך יחד עם זאת יש לשקול את ההחלטה לעומק ולבנות ציפיות ריאליות אשר יאפשרו למומחים לבצע ניתוחים בטיחותיים. האיגוד מזכיר להורים ולבני הנוער כי כל ניתוח פלסטי, כרוך בהחלמה של לפחות שבוע ימים ויש לקחת בחשבון את המוכנות הנפשית והפיזית לתקופת ההחלמה ולא רק לניתוח.

 

בחירת מנתח מקצועי

האיגוד ממליץ לבני הנוער ולהורים להתעמק בתהליך. לא לסמוך על פרסומות או הנחות במחיר ולוודא שהרופא המנתח שבחרתם הוא בעל תואר מומחה בכירורגיה פלסטית.

ניתוחים פלסטיים לילדים ולנוער

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית הינו חלק בלתי נפרד מההסתדרות הרפואית שהוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לרופאים העוסקים בכירורגיה פלסטית בישראל ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. האיגוד מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בישראל. כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית. האיגוד מפעיל עמוד פייסבוק וכן אתר אינטרנט פתוח לציבור הכולל את רשימת הרופאים בעלי התואר רופא מומחה בכירורגיה פלסטית וממליץ לציבור להיכנס אליו לפני ההחלטה על ביצוע ניתוח www.plasticsurgery.org.il

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?