דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

ללבן את הבעיות

33.jpg

לרוב האנשים, לבן הוא הצבע שהכי קשה להשתמש בו בצורה נכונה בעיצוב הבית. ישנן לא מעט סיבות לכך. בניגוד לצבעים רבים, ללבן ישנם מאות גוונים שונים, חלקם בהירים חלקם כהים, ורבים ייראו לנו כמו גוונים של צבעים אחרים.

סיבה נוספת לקושי להשתמש בלבן בעיצוב הבית, היא הקושי לשלב אותו עם צבעים אחרים, מה שמוביל לתוצאות מאכזבות במקרים רבים. עם זאת, עיצוב המבוסס על הצבע הלבן יכול לייצר אווירה טרייה, אלגנטית ומרגיעה בחלל.

אז במיוחד לקראת תקופת החגים, בה הצבע הלבן נחשב לסמל, קרן וברמן-דקל מ"עילית הלבשה לבית" מסבירה על העקרונות לשימוש בצבע הלבן בעיצוב הבית. עשה ואל תעשה בעיצוב לבן.

בחסות "עילית הלבשה לבית"

לעשות:
 

  • חשוב לשים לב לצבע שממוקם מסביב לצבע הלבן. הסיבה לכך היא שאחד המאפיינים המיוחדים של הצבע הלבן, הוא העובדה שהוא מושפע מאוד מהצבעים שסביבו, עד לרמה שהם גורמים לעין לראות אותו באופן שונה. לדוגמה, אם תציבו ספה לבנה בסמוך לכיסא ירוק, גוון הספה יראה לעין כבעל גוון ירקרק. לכן לא חשוב רק סקאלת הצבעים הנבחרת, אלא גם מיצובם של בגוונים עצמם בחלל.
  • לפני שבוחרים את גווני הלבן המועדפים, חשוב לבדוק אותם לאורך שעות שונות במהלך היממה, מכיוון שצבע זה מושפע מאוד מאור טבעי. חשוב לבחור גוון שנאהב את המראה שלו לאורך כל היממה.
  • כדאי מאוד להתנסות עם חומרים שונים ולשלב אותם יחדיו בחלל העיצובי. לדוגמה השילוב של הצבע הלבן עם גווני עץ עם לקה מאוד פופולריים, בעיקר בעיצוב הסקנדינבי.
  • אם כבר בוחרים בעיצוב לבן, מומלץ לשקול עיצוב בלבן טהור או עיצוב הנשלט ברובו בלבן. עיצוב כזה מספק תחושת מרחב, רוגע ובהירות.

 

בחסות "עילית הלבשה לבית"

לא לעשות:
 

  • לא לפחד לערבב גוונים של לבן יחדיו. הדבר שצריך לזכור הוא לבחור בדיוק את הגוונים המשלימים שלהם.
  • לא לפחד להשתמש הגוונים הלבנים גם בגזרת הרצפה. לדוגמה, מומלץ ביותר להשתמש במחצלות או שטיחים לבנים באזורים בהם ישנה פחות תנועה, כך שלא ידרכו יותר מדי על השטיח הלבן וילכלכו אותו.
  • לא לפחד להשתמש בגווני קרם בשילוב עם גוונים טהורים של לבן. מדובר בשילוב מוצלח היוצר עניין בחלל העיצובי ומעשיר את החדר.
  • לא לשכוח להשתמש בפריטי עיצוב לבנים בכדי להטמיע את העיצוב הלבן בצורה עמוקה יותר בחדר. לדוגמה, ניתן להשתמש במראות עם מסגרת לבנה, כריות נוי לבנות, ספרים, ועוד שלל פריטי עיצוב לבנים שניתן לעלות על הדעת.
  • לא לשכוח שלבן הוא צבע בפני עצמו. הכוונה היא לא לשכוח שהוא יכול למלא את כל תפקידי הצבע בחלל העיצובי, אפילו כצבע משלים. נגיעות קטנות של לבן בחלל יוסיפו בהירות במקומות חשוכים, וייצרו עניין בחלל.  

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?