דלג לתוכן העמוד
יום שני, 12 באפריל 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לקראת החגים: גידול בהברחות ביצים משטחי יו"ש

4,500 ביצים עם חותמות מזויפות בתא המטען של מכונית

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר מנעו את שיווקן והגעתן לצרכן של כ-9,000 ביצים שאינן ראויות למאכל בשני מקרים שונים שהתרחשו באותו היום בציר המנהרות (כביש 60).

במקרה הראשון, במסגרת ביקורות שערכו המפקחים במחסום המנהרות ביום רביעי (26.8) הם זיהו רכב חשוד. כאשר עצרו המפקחים את הרכב, מצאו כ-4,500 ביצים אשר הובלו ללא כל קירור. עוד התגלה כי החותמות על הביצים זויפו, ונועדו "להכשיר" את הביצים ולא לעורר חשד בקרב הצרכנים העתידיים. מחקירה ראשונית עלה כי המבריח, בשנות ה-30 לחייו, תושב מזרח ירושלים, ייעד למכור את הביצים בבית שמש. נגד הנהג נפתחו הליכים משפטיים, וכלל הביצים, המהוות סכנה ממשית לצורכים אותן, הושמדו.

במקרה השני, התגלה רכב חשוד על דרך המנהרות. המפקחים בשיתוף מג"ב עצרו אותו, וגילו 150 תבניות ביצים, המסתכמות בכ-4,500 ביצים שמקורן בשטחי הרשות הפלסטינית, ללא חותמות, שיועדו לשיווק באזור השפלה. גם הביצים הללו הובאו ללא כל קירור. נגד בעל הרכב, בשנות ה-20 לחייו, תושב מזרח ירושלים. נפתחו הליכים משפטיים. לנוכח הסכנה הממשית לבריאות הציבור, כל הביצים שנמצאו הושמדו.

מתחילת השנה ועד היום, סיכלו מפקחי משרד החקלאות ניסיונות להברחה ומכירה של למעלה מ- 587,900 ביצים המהוות סכנה ממשית לבריאות הציבור.

במשרד החקלאות מדגישים כי חל איסור על שיווק ביצים ללא פיקוח וטרינרי, כיוון שמדובר במוצר מן החי, הרגיש מבחינה בריאותית, במיוחד כאשר לא מקפידים על שמירתו בטמפרטורה מתאימה ועל תנאי הובלה העומדים בדרישות השירותים הווטרינריים. ביצים שאינן מוחזקות בתנאים מתאימים, ואינן עומדות בדרישות השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, מעלות את הסיכון לתחלואה, וקיים סיכון ממשי לבריאות הציבור.

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?