דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 07 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לראשונה בישראל: מטה יהודה במחנה כדורסל בינלאומי בסרביה

חוויה מרתקת. הכדורסלנים הצעירים ממטה יהודה בשדה התעופה בסרביה

בני הנוער בקבוצת הכדורסל של מטה יהודה יצאו למחנה של מילוש תאודוסיץ', שחקן כדורסל סרבי מפורסם המשחק בעמדת הרכז בקבוצת לוס אנג'לס קליפרס מליגת הNBA  ובנבחרת סרביה אותה הוביל לשלוש מדליות כסף. זוהי פעם ראשונה שבני נוער בישראל יוצאים למחנה כזה !

במחנה האימונים התאמנו הנערים במתקנים מיוחדים שבנה תאודוסיץ' ותחת ההדרכה של מיטב המאמנים ביניהם מאמן פרטיזן בלגרד, מאמן נבחרת הנוער של סרביה עד גיל 16 ומאמנים ראשיים בליגה הראשונה בסרביה. בנוסף, בני הנוער השתלבו במחנה בינלאומי שהמשתתפים בו הם שחקני כדורסל מסרביה ומכל רחבי אירופה, ארצות הברית, ואפילו מסין (!)

המחנה הפגיש את הילדים עם תרבות הכדורסל הסרבית שמאופיינת בעבודה יסודית של המאמנים. מסגרת האימונים מתאימה לילדים אשר מחפשים עבודה קשה ורוצים לשפר את יכולות המשחק שלהם וכמובן את כישוריהם האישיים והחברתיים. מדי ערב התקיימו במחנה תחרויות שונות, וגולת הכותרת: מפגש בין שחקנים מהקבוצות השונות למשחקים אינטנסיביים.

ארגון המשלחת הוא יוזמה של מנהל בית הספר לכדורסל במטה יהודה, מעיין טנא. השנה יצאו למחנה 25 שחקנים מקבוצות הכדורסל הפועלות במועצה ואנו צופים כי מספר זה יגדל בעתיד יחד עם העמקת שיתוף הפעולה עם המחנה.

כוכב ה-NBA הסרבי, מילוש תאודוסיץ': "אני שמח מאוד על הצטרפותה של המשלחת ממטה יהודה למחנה. הילדים היוו חלק חשוב בהצלחת המחנה, הרשימו את המאמנים בעבודה הקשה שלהם, בתחרותיות, וברצון להשתפר. המאמנים נהנו לראות איך הילדים התגבשו עם הילדים המקומיים ויצרו קשרי חברות חובקי עולם שיימשכו מחוץ למסגרת המחנה. מחכים לראות אתכם גם בשנה הבאה!"

מנהל בית הספר לכדורסל במועצה, מעיין טנא: "אנו עובדים כל הזמן על מנת לשפר את ההישגים בתחום הכדורסל ועל מנת להפוך את האימונים לחווייתיים ומקצועיים עד כמה שניתן, שיתוף הפעולה עם המחנה בסרביה הוא דוגמא טובה לכך. הילדים למדו המון במחנה, והם חוזרים עם כלים חדשים. צוות המאמנים במחנה התרשם מאוד מהרצון והשאפתנות של ילדי מטה יהודה. שיתוף הפעולה אף צפוי לגדול בשנה הבאה! ".

מנהל מחלקת הספורט, עוזי קאחו:  "אני רוצה לשלוח מילים חמות אל המאמנים אשר יצרו את שיתוף הפעולה המבורך הזה שמקדם את תחום הכדורסל ואת ילדי המועצה. המחנה בסרביה משפר את יכולות הכדורסל של אותם הצעירים, ומעניק להם חוויה ייחודית וראשונה מסוגה בארץ".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?