דלג לתוכן העמוד
יום שישי, 18 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

לשדרג את הבית בקלות ובמהירות

אמנם הצפיפות של הקיץ והחגים השנה מקשה להשקיע בעיצוב הבית, אבל זה ממש לא אומר שאפשר בלי הריענון ההכרחי וללא תחושת החג וההתחדשות. כך תוכלו לשדרג את הבית בקלות ובמהירות רגע לפני שהאורחים דופקים בדלת – בלי לכלוך, צבע או בלגן.

כריות
 
"אחד המהלכים הפשוטים ביותר (וגם הזולים ביותר) לביצוע עדכון מהיר בעיצוב הסלון הוא החלפת כיסויי הכריות בסט חדש. המבחר האינסופי כמעט של בדים שקיימים כיום בשוק מאפשרים לשחק לא רק עם הצבעים, אלא גם עם המרקמים וההדפסים. לאחר מכן, ניתן גם לסדר מחדש את הכריות כדי להוסיף שוני נוסף לעיצוב המעודכן", מסבירה קרן וברמן דקל מ'עילית הלבשה לבית'. (בתמונה: כריות טפט ווילונות מיוחדים)


שטיח חדש


דרך קלה לעדכן את האופי העיצובי של חלל מסוים, הוא להוסיף לו (או להחליף לו) שטיח. "על אף ששטיח נמצא ברצפה וכביכול אינו נכנס לנו לקו הראייה, יש לו השפעה רבה על האופי העיצובי בחדר. מומלץ לנסות לבחור שטיח בעל פאטרן שישתלב בצורה הרמונית בקו העיצובי בחלל, אך בגזרת הצבע אפשר להשתולל קצת ולבחור צבע שיבלוט. אם כבר יש שטיח בחלל, ניתן פשוט לקנות שטיח חדש בעל טקסטורה, צבע או פאטרן אחרים, כך שיהיה ברור שמשהו בחדר השתנה", מסבירה מעצבת הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ. (בתמונה: פרויקט של אריאלה עזריה ברקוביץ. צילום: אלעד גונן)

 

אמנות בחלון 


"הוספת יצירת אמנות מרשימה לחדר תמשוך מיד את תשומת הלב של האורחים, ותהפוך אותו למעניין יותר. יחד עם זאת, לא רק שזה עשוי להיות יקר, כשמדובר בחלל שכבר עוצב, יכול להיות קשה מאוד להכניס אליו פריט גדול נוסף. פתרון אפשרי הוא להשתמש בחלון לצורך כך, ולהדפיס על הווילון ציור, צילום של נוף או כל תמונה אחרת שתעלה על הדעת", אומר איתמר זיקרי, מבעלי Blinds Us. (בתמונה: וילונות מודפסים של blinds-us)

 

חיפוי קיר 


אם יש שינוי שעוזר לייצור עדכון דרמטי במראה החלל הוא צביעת הקירות, אך יותר משמדובר במהלך יקר, זוהי מטלה מעיקה ומסורבלת שיוצרת יותר סבל מתועלת. עם זאת, חיפוי קיר (או טפטים בשמם היומיומי) הם הפתרון המושלם. ראשית הם אינם מלכלכים כלל, איש מקצוע מסוגל לסיים בית שלם תוך פחות מ-3 שעות, והמחיר של פתרון זה אינו יקר מדי. "ישנם כיום אינספור סוגי טפטים בשלל עיצובים, סגנונות וטקסטורות, כך שניתן ליצור כמעט כל שינוי שעולה על הדעת בעדכון הקו העיצובי. אם רוצים להשקיע קצת מעבר, ניתן לחפות קיר מרכזי בלבנים, למראה חמים וייחודי יותר", מתארת לירן בן איבגי.(בתמונה: עטפו את הקירות. צילום: דיזייניר גילד)


ריפוד חדש 

"לרוב, ספה היא פריט הריהוט היקר ביותר בסלון ולכן לא מרבים להחליף אותה. עם זאת, ניתן לשנות את מראה הספה בקלות ובזול על ידי החלפת הריפוד שלה בבד חדש. מלבד האפשרות להחליף לספה צבע, סגנון, מרקם ואופי, ריפוד חדש יעזור לשמור על הספה לאורך זמן ויהווה השקעה חכמה לעתיד", מוסיפה וברמן-דקל. (בתמונה: זה הכל עניין של ריפוד)


הוספת כוורת או רהיט קטן 

בדומה לספה, גם רהיטי העץ הם יקרים מדי בשביל להחליפם מעת לעת. עם זאת, ניתן לשדרג את החלל עם רהיט קטן וייחודי או מדפים מרחפים במחיר סמלי שיוסיפו טאצ' מרענן. "ישנם כיום שלל עיצובים של מדפים פתוחים או כוורות בודדות עם דלת שמאפשרים לא רק לעדכן את העיצוב אלא גם להוסיף מקומות אחסון בבית (ואין דבר כזה יותר מדי פתרונות אחסון)", מוסיפה עדי קליין מסטודיו דולו. (בתמונה: מתוך הספר בתים מהלב של לירן בן איבגי. צילום: עידן גור)

 

 

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?