דלג לתוכן העמוד
יום שני, 09 בדצמבר 2019
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מאאתיים סיפורים ירושלמיים

ג'קי לוי

"כל סיפור ירושלמי היה יכול עקרונית, להתרחש גם בחיפה או רחובות או נהלל. העניין הוא שדווקא בירושלים הוא הופך להיות סיפור בראס בן-ענו" ג'קי לוי. (בראס בן ענו= בעל כורחו)

"טוב, יאללה ביי", משפט ירושלמי קצרצר כולל בתוכו עברית, ערבית ואנגלית וזה כל הסיפור, קיבוץ גלויות של בני עדות שהתגעגעו אלפיים שנה לעיר שבליבה חומה, יהודים וערבים, חרדים וחילוניים. הסיפורים שסופרו בחצר המשותפת ליד בור המים, מועברים היום דרך מדורת השבט המודרנית, הלו היא קבוצת הוואטסאפ, אך אין כמו לשמוע אותם ממספר סיפורים אותנטי ובמקומם הטבעי, מוזיאון שנמצא בתוככי העיר העתיקה המשחזר את חיי ירושלים ביישוב הישן, שלפני קום המדינה ובתוכו- חצר ירושלמית אסלית וחפצים מקוריים, שלכל אחד מהם סיפור משלו. פסטיבל "מאאתיים סיפורים ירושלמיים" מציע חגיגה עשירה של סיפורים, מופעים, סיורים תיאטרליים וגם סרטונים. ניחוח לאדינו, יידיש ובעיקר "ירושלמית".

דביר סורמלו

בחגיגת הסיפורים הירושלמיים ישתתפו חברי הפרלמנט הירושלמי (יהודה עצבה, שוקי בן עמי ודוד מונשיין), ג'קי לוי, דביר סורמלו, דלילה שמש, שמחה סיאני, הרב ישראל גליס, יצחק אלפרט, ועוד.
"איך שיורדים את הקסטל לכיוון תל-אביב, החמצן מתקלקל ואיתו העברית. זה לא סיפור. זה מדע. אין לי שום דבר נגד תל-אביב. פעמיים בשנה אני מגיע לשם, פותח זימים, שוחה לאן שצריך וחוזר לירושלים. סבא שלי אמר עליה שזו עיר שבנו בינתיים - עד שבאמת יבנו את העיר... הוא אהב גם את חיפה, היה שם פעמיים, רק שהיה סגור..." דביר סורמלו- נכדו של סורמלו הגדול.
חגיגה ירושלמית אותנטית, במוזיאון חצר היישוב הישן בעיר העתיקה ירושלים, ימים ב'-ה' 12-15.8.19 , הכניסה בתשלום, פרטים באתר המוזיאון או בטלפון 052-4002478
 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?