דלג לתוכן העמוד
יום שני, 21 בספטמבר 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

מאות ניחמו את ראש מועצת מטה יהודה על פטירת אמו

אבל נפל על קיבוץ נתיב הל"ה ביום שלישי (8.9) עם היוודע דבר פטירתה של דליה ברקאי ז"ל, 88, אחת מוותיקות הקיבוץ וחברת גרעין הנח"ל שנשלח לקיבוץ מיד לאחר היווסדו. דליה ז"ל היא אימו של ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל יבדל"א.

דליה ברקאי ז"ל

דליה ברקאי, נולדה בכפר ברוך שבעמק יזרעאל בשנת1932, וגדלה בגבעתיים. במהלך מלחמת השחרור היא וחבריה היו חניכי הגדנ"ע וסייעו בהגנה על העיר. בשנת 1950 התגייסה לנח"ל כחלק מגרעין של תנועת 'הנוער העובד' ונשלחה להכשרה בקיבוץ גבת ומשם לקיבוץ נתיב הל"ה.

בשנת 1952 נישאה לחבר הגרעין, מאירק'ה ויזל ובמהלך השנים נולדו להם שלושה ילדים: אייל הבכורה, ניב וגיא. במרוצת השנים נפרדו בני הזוג. מאירק'ה שימש כראש המועצה האזורית מטה יהודה בשנים 1992-2009.

דליה ז"ל עבדה במסגרת הקיבוץ בתפקידים שונים והחל משנות ה-70 שימשה כמזכירה בתנועת הקיבוץ המאוחד ומאוחר יותר כמזכירה של 'התנועה הקיבוצית המאוחדת'.

מאז פרישתה לגמלאות אהבה דליה לטייל בחו"ל והתנדבה במסגרת חוג הטלוויזיה הקהילתית של המרכז לאזרח הוותיק של מטה יהודה. בשנת 2013 הוציאה לאור את ספר חייה "קצת על עצמי" בו סיפרה על ילדותה, על הדרמה שנסובה סביב הקמת התנועה המאוחדת ועל חוויותיה מהטיולים ברחבי העולם.

הלוויתה התקיימה בבית העלמין בקיבוץ בהשתתפות קהל מצומצם בשל מגבלות הקורונה. ראש המועצה הספיד את אמו ואמר בין השאר: “"מעטים יודעים אמא, שאייל, ניב וגיא, שלושת ילדייך קשורים אלייך בלב ובנשמה, היית בשבילנו ותהיי שם תמיד. אוהבים אותך אימא על שהענקת לנו את היופי, הצניעות, החכמה והאהבה שבך".

עיתון 'בקיצור' משתתף בצערו של ראש המועצה, ניב ויזל, ובצער בני המשפחה.

(מדור מיוחד למודעות השתתפות באבל בעמודים 36-39)

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?