דלג לתוכן העמוד
יום חמישי, 20 ביוני 2024
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

נלחמתי בקשיים והצלחתי

רב"ט יהונתן כהן-שי, הסובל משיתוק מוחין, התעקש להתגייס לשירות משמעותי

מנהל כוחות בזמן אמת. רב"ט כהן-שי (במרכז) עם צוות חמ"ל עציון

גל ההסלמה האחרון הורגש היטב בחטיבת עציון. בימים בהם אירוע רודף אירוע ופיגועי טרור קשים מתפרצים בגזרת החטיבה, רב"ט יהונתן כהן-שי, בן 21 ממבוא ביתר, סמל מבצעים בחמ"ל הגדוד המרכזי בחטיבה, מצא את עצמו בלב העשייה, וזאת למרות שעצם גיוסו לשירות משמעותי לא היה מובן מאליו.
יהונתן ואחיו התאום (הקטן ממנו בחצי שעה) סובלים משיתוק מוחין אשר פוגעים בתפקודם המוטורי. בעוד שאחיו התאום, שמצבו מעט קשה יותר, מתפקד במסגרות אחרות, ליהונתן היה ברור שהוא יתגייס: "עבורי, אין משהו מפתיע או לא מובן מאליו בגיוס לצבא. גם אחותי הגדולה שירתה בצבא, ובבית מאוד דחפו אותי לזה. אני רואה בשירות הצבאי חובה של כל אזרח וזהו חלקי במאמץ".

יהונתן התגייס בחודש אפריל 2015 ושובץ לשרת באגף המבצעים בחטיבת עציון. בתפקידו כסמל מבצעים בחמ"ל המרכזי, אחראי יהונתן על תפעול כוחות הגדוד הפועלים בגזרה מורכבת ומרובת חיכוך (בין השאר צומת גוש עציון), בשגרה ובעת אירוע."היו כאן לא מעט פיגועים, בעיקר פיגועי דקירה. אתה נדרש לנהל את הכוחות בזמן אמת, להכיר את תמונת המצב ולשקף אותה למפקדים, להיות שם בשביל הלוחמים בשטח ולעשות כל מה שניתן כדי לאפשר לאירוע להתנהל בצורה החלקה ביותר".

על-מנת לאפשר ליהונתן, ובתקווה למתנדבים נוספים כמותו להגיע לשירות משמעותי, הנגישה את חטיבת עציון את בסיס מפקדתה באופן שיאפשר ליהונתן לנוע בחופשיות בין חלקי החטיבה השונים. "זה יהיה שקר לומר שהמגבלה הפיזית שלי אינה הופכת את השירות לקשה יותר", מתוודה יהונתן, "ובכל זאת, נלחמתי בקשיים והצלחתי. חשוב לי מאוד שכל מי שבמצבי ידע שזה אפשרי והצבא תומך, אם רק מתעקשים".

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?