דלג לתוכן העמוד
יום ראשון, 12 ביולי 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

תושבת מבוא ביתר חשודה בניסיון רצח בשכונת עין כרם

תושבת מבוא ביתר (שמה אסור בפרסום) חשודה בניסיון הרצח של אשה שאירע בשבוע שעבר בשכונת עין כרם בירושלים. תושבים במושב הביעו זעזוע עמוק מהאפשרות כי התושבת, המוכרת במושב, הייתה מעורבת בפרשה החמורה.

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש השבוע כתב אישום המגולל את השתלשלות האירועים שהביאה, על פי החשד, לניסיון הרצח.

מכתב האישום עולה כי הנאשמת, המתגוררת בשכירות במבוא ביתר, 46, קיימה קשר רומנטי עם ב', אשר התגורר בבית בשכונת עין כרם, יחד עם גרושתו, א' (המתלוננת).

בפרקליטות טוענים כי הנאשמת לא ידעה כי ב' ו-א' התגרשו בשנת 2018, אך נותרו לגור במשותף, וכי בשלב מסויים היא החליטה לרצוח את א', כדי להביא לכך שב' יחיה עמה.

מכתב האישום עולה כי הנאשמת תכננה להגיע לבית בעין כרם, בזמן שא' נמצאת לבדה, להציג עצמה כעובדת של 'דואר ישראל' אשר הגיעה כדי למסור חבילה, וכאשר א' תעסוק בחתימה על מסמכי החבילה היא תדקור אותה למוות.

ביום חמישי (23.1) בסמוך לשעה 17:30 יצאה הנאשמת מביתה במבוא ביתר ונסעה במכוניתה מסוג 'קיה' לשכונת עין כרם בירושלים. היא חבשה פאה לראשה, הצטיידה מראש בשק דואר וברשימה מזוייפת של חבילות, על מנת ליצור מצג שווא בפני המתלוננת כאילו הגיעה לביתה לצורך מסירת חבילה, וכן בחפץ חד שהסתירה בכיס המעיל.

לפי החשד, הנאשמת תצפתה על הבית בעין כרם, והמתינה שב' יעזוב את הבית. בשעה 18:15, אחרי שב' נסע מהמקום, ניגשה הנאשמת לבית בעודה אוחזת בשק הדואר וברשימת החבילות, חבושה בפאה ומחזיקה במטריה המסתירה את פניה.

הנאשמת צלצלה פעמים רבות באינטרקום של שער הבית, עד שא' ענתה. הנאשמת טענה שהגיעה למסור לה חבילה שהגיעה בדואר, והתנהל בין השתיים שיג ושיח, מאחר וא' לא ציפתה לחבילה. לבסוף, יצאה א' אל מחוץ לשער ביתה.

בעוד א' עומדת בגבה לנאשמת על מנת לחתום על מסמכי החבילה, שלפה הנאשמת סכין, ודקרה אותה בכתפה. בתגובה, א' הסתובבה ודחפה אותה.

הנאשמת צעקה "עכשיו אני הורגת אותך" וקיללה את א', שניסתה לברוח לבית הסמוך. הנאשמת רדפה אחריה, קפצה על גבה והפילה אותה לארץ, וכשהיא רוכבת על גבה דקרה אותה פעמים רבות בפלג גופה העליון, נעצה את הסכין בצווארה, תוך שהיא מסובבת אותו וצועקת: "אף אחד לא יעזור לך; אף אחד לא ישמע אותך; עכשיו אני הורגת אותך; אל תצרחי, עוד שניה את מתה; אני הורגת אותך היום; את לא יוצאת מפה היום חיה; היום את מתה ואף אחד לא יציל אותך; חבל לנסות תכף אני גומרת אותך עוד רגע את מתה".

שכן אשר שמע את הזעקות יצא מביתו, תפס את הנאשמת והרים אותה מגבה של המתלוננת. הנאשמת ניצלה את ההזדמנות ונמלטה מהמקום במכוניתה, בעוד המתלוננת פצועה ומדממת.

בשלב זה, הנאשמת נסעה ברכב לביתה, פשטה את בגדיה אשר היו מגואלים בדמה של המתלוננת, והכניסה אותם למכונת הכביסה. היא התקלחה והחליפה את בגדיה ונעליה, אשר היו אף הן מוכתמות בדמה של המתלוננת.

כיוון שברכב היו כתמי דם החליטה הנאשמת לדווח בכזב על כך שרכבה נגנב. כחצי שעה לאחר האירוע המתואר לעיל, בסמוך לשעה 19:00, היא התקשרה למשטרה ודיווחה כי רכבה נגנב ממבוא ביתר. לאחר מכן, נסעה ברכב לאזור מערת הנטיפים, השאירה שם את הרכב וחזרה ב"טרמפ" לביתה במבוא ביתר.

הנאשמת נעצרה אחרי חקירה מהירה ואינטנסיבית, במהלכה הצליחו החוקרים לאסוף ממצאים פורנזיים לרבות דגימות DNA של החשוד הן מזירת האירוע הקשה והן מחיפוש שבוצע. היא לא שיתפה פעולה עם המשטרה.

הפרקליטות הגישה כנגדה כתב אישום חמור הכולל עבירות של ניסיון רצח, שיבוש מהלכי משפט ומסירת ידיעות כוזבות. כלי הרכב מסוג 'קיה' חולט. בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על שמה של הנאשמת ועל פרטים מזהים הקשורים לה.


 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?