דלג לתוכן העמוד
יום שבת, 06 ביוני 2020
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

המחוזית נגד יורם שמעון: אושרה הגדלת יח"ד במתחם המגרסה ונדחתה סלילת עוקף עין חמד

הגדלה ב-150 יח”ד במסגרת תקנת שבס. מתחם המגרסה במבשרת ציון

ועדת הערר של הוועדה המחוזית ירושלים אישרה את בקשתם של הקבלנים הבונים במתחם "המגרסה" במבשרת ציון להגדיל את היקף יחידות הדיור ב- 18%-20% מכח תקנת שבס. האישור מהווה מהלומה לראש המועצה המקומית של מבשרת ציון, יורם שמעון, שהתנגד להגדלה.

מתחם "המגרסה" נמצא ממערב לשכונת מעוז ציון ב' במבשרת ציון, בו פעלה בעבר מגרסה של מחצבת הקסטל ומכאן שמו. במאי 2017 זכו בקרקע חמש חברות הנדל"ן: חיים זקן, קוטלר עדיקא, ארזים, מצפה הראל יזמות, ועלואל, להקמה של 750 יחידות דיור במסגרת מכרזי "מחיר למשתכן". על פי התוכנית שטחן של 75% מהדירות בפרויקטים השונים בשכונה יעמוד על 100 מ"ר, ושטחן של 25% מהדירות יהיה 75 מ"ר.

היזמים הגישו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה הראל בקשה להקלה מכח תקנת שבס, לפיה סך הדירות בפרויקט יגדל ב-20% כלומר ב-150 דירות. הקבלנים טענו כי תוספת זו תאפשר לייצר יותר דירות בפרויקט, ששטחן יהיה קטן יותר, ומתאים יותר לקהל של זוכי מחיר למשתכן. אך נתקלו בהתנגדות של הוועדה המקומית, שלבקשת המועצה המקומית מבשרת ציון, הודיעה במאי 2018 כי היא מקפיאה את הנפקת ההיתרים לשכונה, ושנה לאחר מכן, במאי 2019, הודיעה כי היא דוחה את בקשות היזמים ומקבלת את עמדת המועצה בדבר העדר תשתיות מתאימות ובמיוחד תשתיות תחבורתיות ומבני ציבור.

עיתון "כלכליסט", שפירסם את הידיעה, טוען כי עמדת הוועדה המקומית הראל נובעת מסירוב מוסדות התכנון להיעתר לדרישתו של שמעון להתנות את הוצאת היתרי בנייה במתחם בסלילת כביש חדש המחבר בין שכונת עין חמד לבין שכונת מעוז ציון במבשרת ציון.

"לא נעבור על ההחלטה לסדר היום". יורם שמעון

על החלטות אלה הגישו חברות הנדל"ן עררים לוועדת הערר המחוזית בטענה כי עמדת המועצה המקומית מבשרת ציון נוגדת את האישורים שכבר ניתנו לתוכנית על ידי הוועדה המחוזית ב-2016. ביום שני השבוע (27.4) הודיעה ועדת הערר כי היא מקבלת את העררים שהגישו היזמים, וקבעה כי יש לאשר את ההקלות שביקשו לתוספת דירות בהיקף 18%-20% בין היתר על רקע רצון הממשלה להגדיל את היצע הדירות.

בהתייחס לדרישה להתנות את הגדלת מספר היח"ד בסלילת כביש עוקף עין חמד קבעה הוועדה כי, "דרישת המועצה להכללת כביש חמד חוצבים נדחתה על ידי הוועדה המחוזית כשאישרה את התוכנית המגרסה ב-2016".

ראש המועצה המקומית מבשרת ציון יורם שמעון מסר ל"כלכליסט" בתגובה: "אנחנו לא נעבור על ההחלטה לסדר היום, ונגיש ערעור עליה לבית המשפט המחוזי. אם צריך גם נגיע עד בית המשפט העליון".

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?