דלג לתוכן העמוד
יום שלישי, 19 באוקטובר 2021
אשר שימוש בשירותי מיקום להצגת מזג האוויר

"הרגשתי את האחריות והשליחות שעל כתפיי"

בשבוע שעבר נערך טקס סיום קורס מפעיל כטמ"ם (כלי טיס מאויש מרחוק) ה-37 בטקס שציין 20 שנה לבית הספר למפעילי כטמ"ם. את הקורס סיימו 27 צוערים, מתוכם צוערת אחת, שימשיכו לקורס אימון מתקדם ולאחריו ישובצו בטייסות המבצעיות של המערך וחלקם ביחידת "זיק" של חיל התותחנים. חלק מהבוגרים הם תושבי סובב ירושלים.

הכטמ"ם לוקח תפקיד מרכזי בהגנת שמי המדינה והמפעיל אחראי על כלל מערכות הכטמ"ם, מקבל החלטות באירועים מבצעיים ואמון על ליווי וסיוע לכוחות קרקעיים מהאוויר, איסוף מידע מודיעיני והעברת חוזי בזמן אמת מכל הזירות. בכל תרגיל ומבצע כטמ"ם נמצא בשמיים ואף בעזרתו יש לחיל האוויר ולכלל צה"ל עליונות אווירית.

סג"מ ע' בן 20 מתגורר במבשרת ציון. הוא הבכור מבין ארבעה אחים. תחביביו הם משחקי מחשבים, חברים וטיולים. הוא למד בתיכון ליד"ה שבירושלים, היה חניך ומדריך בתנועת הנוער "הצופים".

ע' התחיל את שירותו הצבאי בתור מפעיל מערכות "זיק" בחיל התותחנים ובחר להמשיך לתרום למדינה בכך שיצא לקורס קצינים. לאחר קורס הקצינים הבין שבתור מפעיל כלי טיס מאויש מרחוק הוא יוכל לתרום מעצמו הכי הרבה שאפשר ובחר להגיע לקורס מפעילי כטמ"ם.

"קורס מדהים ומקצועי בו אתה מקבל המון אחריות על הכתפיים, מלבד להפעיל כטמ"ם אתה לומד גם להיות בן אדם ערכי וטוב יותר", מספר סג"מ ע', שסיים את הקורס כחניך המצטיין וזאת לאחר שמפקדיו התרשמו מאופן התנהלותו בפן החברתי וביצוע משימותיו בצורה מבצעית ומדויקת.

אחת החוויות שהכי זכורות לסג"ם ע' מהקורס היא גיחת הסולו - הגיחה הראשונה בה הפעיל כלי לבד לגמרי: "הרגשתי את האחריות והשליחות שעל כתפיי".

ע' מדגיש כי חשיבות הכטמ"ם בעידן הנוכחי היא מאוד גדולה. מערך הכטמ"ם הוא המערך עם הכי הרבה שעות טיסה בחיל, שעובד בשיתוף פעולה עם כלל הזרועות בצה"ל ומסייע לבצע את הפעילות המבצעית על הצד הטוב ביותר.

 

 

אהבתם? התרגזתם? יש לכם מה להגיד?